Kolejny wir polarny zbliża się do Kanady i USA

T
23 stycznia 2014, 16:24

Ameryka Północna musi się znowu przygotować na ekstremalne warunki pogodowe. Synoptycy ostrzegają, że w kierunku Kanady i Stanów Zjednoczonych zmierza kolejny wir polarny.

Kolejny wir polarny zbliża się do Kanady i USA

Mrozy zaczynają znowu doskwierać mieszkańcom kanadyjskich prowincji Manitoba i Ontario. W Toronto jest -21C a w Manitoba wiatr powoduje, że odczuwalna temperatura może sięgnąć nawet -50C. Od Quebecku do Ontario spodziewane są bardzo duże opady śniegu.

Amerykańscy synoptycy sugerują, że ten wir polarny będzie słabszy niż poprzedni, który przypomnijmy uderzył dwa tygodnie temu. Według źródeł amerykańskich na środkowym zachodzie USA może jednak dojść miejscami do poważnych mrozów z temperaturami ponad -40C. W północno wschodnich stanach spodziewane są bardzo obfite opady śniegu.

W Nowym Jorku spodziewany jest opad przynajmniej 30 centymetrów śniegu i temperatury rzędu -13C. W Waszyngtonie i Maryland może spaść największa ilość śniegu od wielu lat. Gdy wir polarny uderzył 7 stycznia doszło do bezprecedensowego ochłodzenia i w 48 stanach zanotowano temperatury poniżej zera.

Źródło - zmianynaziemi.pl

Słowa kluczowe: