Trójmiasto: będą kary za lód na drogach!

T
17 stycznia 2014, 11:48

Ostatni, weekendowy atak zimy po raz kolejny całkowicie zaskoczył gdańskich drogowców. Jeszcze cały poniedziałek ulice grodu Neptuna były wręcz nieprzejezdne. Wszystko przez grubą warstwę lodu.

Trójmiasto: będą kary za lód na drogach!

Urzędnicy od dróg jak zwykle zapewniali, że wszystko jest w najlepszym porządku. Teraz biją się w pierś: nie poradziliśmy sobie z akcją „zima”.

Zima zaatakowała Trójmiasto w niedzielę. Najgorzej było w Gdańsku. Niestety przez opieszałość drogowców jeszcze w poniedziałek drogi były w katastrofalnym stanie. Kierowcy stali w gigantycznych korkach, a podróż z obrzeży miasta do centrum zajmowała nawet dwie godziny! – Ktoś musi ponieść za to karę! – twierdzili zgodnie właściciele aut.

Co na to urzędnicy od dróg? Zapierali się, że wszystko zostało dobrze zorganizowane. Teraz w końcu przyznali, że nie poradzili sobie ze śniegiem! Jak się okazuje, z 38 piaskarek, które miały doprowadzić jezdnie do porządku, na ulice wyruszyło zaledwie 12 pojazdów! Pierwsze piaskarki opuściły bazę z godzinnym opóźnieniem, a dodatkowy sprzęt został wysłany na akcję dopiero nad ranem. Na walkę z lodową skorupą na ulicach było już wtedy o wiele za późno.

– W związku ze stwierdzonymi błędami w prowadzeniu akcji podjęto decyzję o wyciągnięciu wobec wykonawcy konsekwencji finansowych – mówi Katarzyna Kaczmarek (41 l.) z gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. Urzędnicy! To na was ciąży odpowiedzialność za utrzymanie dróg! Na przyszłość lepiej wywiązujcie się ze swoich obowiązków. Będziemy tego pilnować!

Źródło - Fakt.pl