Zobacz Wrocław z lotu ptaka

T
23 grudnia 2015, 12:43

Panorama zapierająca dech w piersiach. Romantyczne zachody słońca i piękne widoki. To wszystko od dziś czeka wrocławian, którzy wybiorą się do Sky Tower na 49 piętro. Tam od dziś od godz. 15 zacznie działać najwyższy punkt widokowy w Polsce!

Zobacz Wrocław z lotu ptaka

Wieże widokowe w kościołach od lat były oblegane przez turystów. Ci, chętnie przemierzali nawet setki schodów, żeby móc zobaczyć Wrocław z góry. Teraz nie tylko nie będą musieli się męczyć, ale i będą mieć iście wyjątkowe widoki. To wszystko w zaledwie kilka sekund po tym jak oderwą się od ziemi. Na parterze wsiadamy bowiem do windy i kilka sekund później z wysokości ok 200 metrów możemy podziwiać całe miasto.

– Punkt widokowy jeszcze przed otwarciem cieszył się dużym zainteresowaniem. Na najbliższe dni bilety są prawie wykupione – mówi Wojciech Sury (38 l.) ze Sky Tower. Wejściówki można nabyć w punkcie informacyjnym na poziomie 0. W dni robocze za wjazd na górę zapłacimy 10 zł. Bilet ulgowy dla dzieci powyżej 7 roku życia (młodsze bezpłatnie pod opieką dorosłej osoby), młodzieży, studentów oraz emerytów, rencistów i osób, które ukończyły 65 lat kosztuje 5 zł.

Punkt widokowy jest czynny od poniedziałku do soboty w godz. 9.00–20.30. W niedziele zwiedzać można od 10.00 do 19.30. Wjazdy odbywają się co pół godziny. Co ważne na górze może przebywać jednocześnie tylko 20 osób. Określony jest także maksymalny czas pobytu - wynosi on 20 minut.

Źródło - Fakt.pl

Słowa kluczowe: