When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Zaskakujące ocieplenie zarejestrowano na Alasce

T
27 grudnia 2013, 13:21

Ten rok okazało się wyjątkowo ciepły również na Alasce. Tamtejsi meteorolodzy są zdumieni i twierdzą, że październik 2013 roku był najcieplejszy od 100 lat.

Zaskakujące ocieplenie zarejestrowano na Alasce

Ocieplenie na Alasce może być zauważone poprzez czas zamarzania lokalnych rzek i jezior. Każdego roku, US National Weather Service prowadzi pomiary grubości lodu w pierwszym tygodniu listopada. Jednak w tym roku, pierwszy odczyt przeprowadzono dopiero w połowie listopada.

Po prostu lód pojawił się miesiąc później. Kolejne pomiary przeprowadzone przez meteorologów na początku grudnia, wykazały, że lód jest znacznie cieńszy niż powinien być w tym czasie roku. Zwykle przyrost grubości lodu jest tam zauważany już późnej jesieni.

Z oficjalnych wyjaśnień meteorologów wynika, że po jednej z najcieplejszych jesieni z wszystkich okresów obserwacji meteorologicznych na Alasce, zamrożenie nastąpiło kilka tygodni później niż zwykle, a grubość lodu różni się od normalnych wartości średnio o 10 centymetrów.

Źródło - http://zmianynaziemi.pl

Słowa kluczowe: