When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

5 najlepszych miejsc na narty w zimę

T
26 grudnia 2013, 12:19

Sprawdź do którego kurortu masz najbliżej! Proponujmy najbardziej atrakcyjne miejsca na śnieżne wypady w Polsce. A jest w czym wybierać. Co roku w górach powstaja co raz to nowe inwestycje, a tym samym ośrodki są jeszcze bardziej atrakcyjne dla narciarzy.

5 najlepszych miejsc na narty w zimę

Jedną z najczęściej polecanych miejscowości górskich jest Białka Tatrzańska. Mimo iż nie ma najlepszych warunków terenowych, ma znakomitą infrastrukturę i perfekcyjnie przygotowane stoki.

W Białce funkcjonuje kilka doskonale zorganizowanych ośrodków narciarskich. Są to:

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej z m.in. 5 wyciągami krzesełkowym,

Wyciągi Narciarskie Bania w Białce Tatrzańskiej z m.in. 1 wyciągiem krzesełkowym,

Stacja Narciarska Kaniówka w Białce Tatrzańskiej z m.in. 1 wyciągiem krzesełkowym

Wyciąg narciarski „U Kuruca”.

W Białce Tatrzańskiej od 3 lat działają rownież baseny termalne, które są prawdziwym hitem wśród turystów. To doskonały relaks po szaleństwach na stoku.

Narciarze równie chętnie wybierają Jaworzynę Krynicką. Nie ma sie czemu dziwić. Szczyt położony w Beskidzie Sądckim ma do zaoferowania zróżnicowane trasy, bardzo nowoczesną infrastrukturę i przede wszystkim piękną, górską scenerię. W pobliskim sąsiedztwie działa również popularne uzdrowisko Krynica.

Na Jaworzynę Krynicką wjeżdża popularna Kolej Gądolowa, która wraz z 4-os koleją krzesełkową, dwoma 4-os wyciągami krzesłkowmi i 8 wyciągami orczykowymi zapewnia imponującą przepustowość. Wynosi ona prawie 12,5 tys. osób/h. Po wyjechaniu na wysokość 1114 m n. p. m. ukazuje się przepiękny widok. Można podziwiać imponującą panoramę Tatr i części Beskidów.

Na Jaworzynie Krynickiej działa obecnie 9 tras narciarskich o różnym poziomie trudności. Łączna długość tras wynosi ok. 9 km.

Nie można zapomnieć równiez o sławnym Kasprowym brylującym w Tatrach. Na Kasprowym Wierchu znajdują się dwie przestronne, szerokie i piękne trasy narciarskie - w kotle Gąsienicowym i w kotle Goryczkowym. Obie trasy zaczynają się dość stromym spadkiem, a dalszy ich przebieg jest raczej łagodny.

W kotle Gąsienicowym działa nowoczesny czteroosobowy wyciąg krzesełkowy. W kotle Goryczkowym natomiast wyciąg jest mało nowoczesny. Drewnianymi, dwuosobowymi krzesełka niezbyt dobrze wypadają na tle nowoczesnych ośrodków narciarskich. Trzeba jednak przyznać, że mają w sobie prawdziwą duszę.

Zjazdy z Kasprowego nie są polecane amatorom. Pierwsze śnieżne szaleństwa powinny odbywać się pod okiem instruktorów, których pod Tatrami nie brakuje.

Miłośnikom mniejszych stacji narciarskich polecamy Nową Osadę w Wiśle. To jeden z nowszych obiektów w Beskidzie Sądeckim.

Cztery lata temu na miejscu starego wyciągu powstała tam nowoczesna kolej krzesełkowa z kanapą czteroosobową. Wyciąg mierzy aż 960 metrów. Narciarze i snowboardziści mają do wyboru dwa warianty trasy - łatwiejszy i trudniejszy.

Nie zapomniano równiez o amatorach, którzy stawiają dopiero swoje pierwsze kroki na szlakach. Dla nich powstał specjalny wyciąg talerzykowy.

Wszystkie trasy są dośnieżane, ratrakowane i oświetlone. Szaleć na stokach można do bardzo późnych godzin wieczornych. Stacja zamykana jest bowiem, gdy ostatni narciarze skończą zjazdy.

Wszystkich, którym bliżej jest w Karkonosze, zapraszamy do ośrodka narciarskiego położonego w Karpaczu na północnych zboczach góry Kopa.

Ośrodek zachwyca niebanalnymi widokami. Znajduje się bowiem na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego.

Funkcjonuje tutaj aż 8 wyciagów, m.in.: 1-osobowy wyciąg krzesełkowy „Zbyszek” (na Kopę) o długości poziomej 2204,45 m, 2-osobowy wyciąg krzesełkowy „Liczykrupa” (wzdłuż dolnego fragmentu Zbyszka) o długości 924 m czy 2-osobowy wyciąg orczykowy „Złotówka” na Złotówkę, o długości 747 m.

Narciarze i snowboardziści moga szaleć również po 8 trasach. Najbardziej popularne są trasy: czarna (od górnej do dolnej stacji wyciągu „Zbyszek”) o długości 2229 i czarna Liczyrzepa wzdłuż wyciągu krzesełkowego o tej samej nazwie, o długości 1030 m.

Źródło - Fakt.pl

Słowa kluczowe: