When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Kraków: zobacz żywą szopkę u franciszkanów

T
23 grudnia 2013, 11:56

Podczas świątecznych dni zakonnicy zapraszają na ul. Franciszkańską 4, gdzie będzie można zobaczyć nie tylko żywą szopkę, ale też wziąć udział w jasełkach i podzielić się opłatkiem.

Kraków: zobacz żywą szopkę u franciszkanów

Tradycyjnie już franciszkanie organizują żywą szopkę z aktorami i prawdziwymi zwierzętami. Będzie ją można podziwiać przez trzy dni, od 24 do 26 grudnia.

Ci, którzy nie widzieli żywej szopki, koniecznie musza przyjść w tych dniach na Franciszkańską 4, gdzie zobaczyć będzie można najprawdziwsze lamy, osiołki, kucyki, owce, a także odtwórców ról biblijnej rodziny wraz z małym Panem Jezusem i pastuszkami. Franciszkanie organizują swój spektakl nieprzerwanie już od 20 lat.

Tradycja żywej szopki została zapoczątkowana we włoskiej miejscowości Greccio w 1223 roku. To tam św. Franciszek razem ze swoimi braćmi postanowił odtworzyć atmosferę nocy narodzenia Jezusa. Po otrzymaniu zgody od papieża przygotował żłób z sianem, przyprowadził wołu i osła, i w ten sposób powstała pierwsza żywa szopka.

Oprócz szopki przez wszystkie dni świąt na przybyłych czekają liczne atrakcje. W Wigilię o godz 22.00 rozpoczną się jasełka, a kolędy zaśpiewa zespół Fioretti. Franciszkanie zapraszają też wszystkich na pasterkę o północy.

25 i 26 grudnia na Franciszkańskiej 4 odbywać się będą koncerty, świąteczne spektakle, nie zbaraknie też Świętego Mikołaja.

Źródło - fakt.pl

Słowa kluczowe: