Poznań ma choinkę z butelek!

T
18 grudnia 2013, 11:48

Nietypową miejską choinkę ma w tym roku Poznań. Drzewko zamiast gałęzi z igliwiem ma zielone, plastikowe butelki.

Poznań ma choinkę z butelek!

– Świąteczne drzewko jest dziełem mieszkańców miasta, którzy zrobili ją przy użyciu tysięcy zielonych butelek PET – mówi Katarzyna Raiter, która zajmuje się promocją tej akcji. W budowie EKOchoinki wzięło udział kilka tysięcy poznaniaków, którzy łącznie poświęcili ponad sześćdziesiąt godzin na konstruowanie modułów. Świąteczne drzewko ma osiem metrów wysokości.

Butelki, z których jest zrobione, nie zmarnują się. – Pod koniec grudnia choinkowe butelki PET zostaną przetworzone na ekologiczne poduszki i zlicytowane będą podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi Katarzyna Raiter.

Przy choince na mieszkańców Poznania czekają atrakcje. Odbywają się tam bowiem warsztaty dekorowania świątecznych prezentów. Trzy propozycje opakowań bazują na materiałach z odzysku, bo akcja ma promować ekologię. Warsztaty potrwają do 23 grudnia i odbywają się w godzinach 12–20. Sama choinka budzi sprzeczne emocje. Części mieszkańców bardzo się podoba i uważają ją za oryginalną. Inni jednak narzekają, że drzewko świąteczne z plastiku to fatalny pomysł. Kto ma rację? warto przyjść na Stary Rynek, gdzie choinka stoi, i przekonać się na własne oczy.

Źródło - fakt.pl