When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Poznań ma choinkę z butelek!

T
18 grudnia 2013, 11:48

Nietypową miejską choinkę ma w tym roku Poznań. Drzewko zamiast gałęzi z igliwiem ma zielone, plastikowe butelki.

Poznań ma choinkę z butelek!

– Świąteczne drzewko jest dziełem mieszkańców miasta, którzy zrobili ją przy użyciu tysięcy zielonych butelek PET – mówi Katarzyna Raiter, która zajmuje się promocją tej akcji. W budowie EKOchoinki wzięło udział kilka tysięcy poznaniaków, którzy łącznie poświęcili ponad sześćdziesiąt godzin na konstruowanie modułów. Świąteczne drzewko ma osiem metrów wysokości.

Butelki, z których jest zrobione, nie zmarnują się. – Pod koniec grudnia choinkowe butelki PET zostaną przetworzone na ekologiczne poduszki i zlicytowane będą podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi Katarzyna Raiter.

Przy choince na mieszkańców Poznania czekają atrakcje. Odbywają się tam bowiem warsztaty dekorowania świątecznych prezentów. Trzy propozycje opakowań bazują na materiałach z odzysku, bo akcja ma promować ekologię. Warsztaty potrwają do 23 grudnia i odbywają się w godzinach 12–20. Sama choinka budzi sprzeczne emocje. Części mieszkańców bardzo się podoba i uważają ją za oryginalną. Inni jednak narzekają, że drzewko świąteczne z plastiku to fatalny pomysł. Kto ma rację? warto przyjść na Stary Rynek, gdzie choinka stoi, i przekonać się na własne oczy.

Źródło - fakt.pl