When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

W poszukiwaniu bezcennego ciepła

T
17 grudnia 2013, 15:52

Warunki atmosferyczne panujące w Polsce sprawiają, że sezon grzewczy trwa dość długo i wiąże się z poważnymi wydatkami. Czy na cieple można oszczędzać tylko poprzez przykręcanie kaloryferów?

W poszukiwaniu bezcennego ciepła

Takie pytania wraz z nadchodzącymi chłodami padają coraz częściej. Czy można się cieszyć bezcennym ciepłem, a jednocześnie unikać tak wielkich nakładów finansowych związanych z ogrzewaniem?

Z jakich rozwiązań korzystają przedsiębiorcy?

Ogrzanie biur oraz pomieszczeń handlowych to utrapienie dla wielu polskich przedsiębiorców. W trosce o swój budżet oraz ochronę środowiska, coraz częściej odchodzą od kotłów węglowych czy olejowych. Spada też zainteresowanie elektrycznymi grzejnikami, które generują spore koszty związane ze zużyciem energii. Coraz silniejsze staje się zainteresowanie takim rozwiązaniem, jakim jest ogrzewanie gazem ziemnym. Czym wyróżnia się ten sposób ogrzewania?

Gaz ziemny: czy warto z niego korzystać?

W związku z wysokimi opłatami za ogrzewanie wielu przedsiębiorców rozważa skorzystanie z gazu ziemnego. Czy warto zastosować takie rozwiązanie? Zdaniem specjalistów – tak. Gaz ziemny nie tylko jest ekologicznym, ale i ekonomicznym rozwiązaniem. Brak problemów z przechowywaniem paliwa oraz czystość związana z korzystaniem z gazu – oto cechy, dzięki którym zyskał ogromną popularność w polskich przedsiębiorstwach. Dla nich korzystanie z gazu ziemnego może stać się jednocześnie doskonałą reklamą. Wiele firm upowszechnia dane związane z emisją dwutlenku węgla, co jest szansą na pokazanie swej firmy jako przedsiębiorstwa odpowiedzialnego i troszczącego się o otoczenie.

Zmiana dostawcy gazu: jak jej dokonać?

By ogrzewanie gazem ziemnym przyniosło firmie nie tylko poprawę wizerunku, ale i korzyści finansowe, warto na bieżąco śledzić oferty dostawców gazu i wybierać najkorzystniejsze rozwiązania. O tym, jak dokonać takiej zamiany zgodnie z prawem, informuje m.in.avriomedia.pl. Decydując się na zmianę dostawcy gazu, każdy przedsiębiorca powinien pamiętać o niezbędnych formalnościach i zasadach obowiązujących w takim przypadku. Podstawa to nawiązanie nowej umowy oraz wypowiedzenie dotychczasowej. Niezbędne staje się tu ustalenie dokładnej daty zaprzestania współpracy z dotychczasowym dostawcą, dzięki czemu można uniknąć przestoju związanego z dostawą gazu. Ważne jest też dokonanie wszelkich rozliczeń z dotychczasowym dostawcą oraz podanie nowemu informacji na temat zużycia gazu. Wystarczy tylko dokonać odczytu z licznika.

Zmiana dostawcy gazu jest prosta i może przynieść przedsiębiorstwu wiele zysków. W czasach, gdy konkurencja na rynku staje się coraz większa, a nowi sprzedawcy kuszą atrakcyjnymi cenami, każdy przedsiębiorca ma przed sobą szerokie możliwości związane z redukcją kosztów.

Słowa kluczowe: