When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Rosja: potężne burze śnieżne odcięły Sachalin od świata

T
16 grudnia 2013, 14:46

Mieszkańcy Sachalina i turyści, którzy przebywają na wyspie zostali odcięci od kontynentalnej części Rosji. Wszystko za sprawą potężnego cyklonu, który w sobotę uderzył w wyspę.

Rosja: potężne burze śnieżne odcięły Sachalin od świata

Od soboty na Sachalinie pojawiają się opady śniegu. Dodatkowo wzrosła też prędkość wiatru, co w efekcie doprowadziło do powstania zamieci śnieżnych.

Z tego względu zamknięte zostało lotnisko w Jużnosachalińsku. – Odwołaliśmy wszelkie połączenia – donoszą pracownicy służby kontroli lotów. Jednak dodają przy tym, że od godziny 18.00 wszystko powinno wrócić do normy. Do tego czasu wszyscy oczekujący na wznowienie lotów pasażerowie przebywają w pobliskim hotelu.

Odwołane zostały również loty na wyspę, aktualnie 300 osób czeka na ich wznowienie na lotnisku w Chabarowsku.

Służby meteorologiczne informują, że potężny cyklon, który przyniósł burzę śnieżną, będzie przesuwać się w kierunku Wysp Kurylskich. Wieczorem na Sachalinie prognozowana jest znacząca poprawa sytuacji pogodowej, jednak mogą pojawić się zamiecie śnieżne.

Źródło - http://losyziemi.pl/