Poznań zielonym miastem roku.

T
4 grudnia 2013, 10:14
Poznań zielonym miastem roku.

Stolica Wielkopolski zdobyła główną nagrodę „Green City of the Year” w konkursie organizowanym przez EuropaProperty.com, wydawcę branżowych czasopism i organizatora konferencji inwestycyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej

Doceniono działania władz lokalnych, deweloperów oraz poznańskich przedsiębiorstw w zakresie ochrony środowiska. – Konkurs to ważna część dyskusji na temat zrównoważonego rozwoju miast, ekologicznych rozwiązań projektowych budynków oraz perspektyw rozwoju segmentu „zielonego” budownictwa – wyjaśnia Paweł Marciniak, rzecznik Urzędu Miasta w Poznaniu. Jurorzy zwrócili uwagę prowadzone przez Poznań akcje „Trzymaj ciepło”, „Poznań dla Ziemi”, „Poznański EKOlider Szkolny” i konkurs „Zielony Poznań”.

Międzynarodowi eksperci docenili nie tylko duże projekty wspierane przez miasto, takie jak organizacja konferencji klimatycznej COP2008. Ich uwagę zwróciło też wpisanie rozwiązań z zakresu ochrony środowiska w Strategię Miasta 2030, projekt budowy spalarni odpadów, a także mniejsze inicjatywy i działania proekologiczne podejmowane przez poznańskie firmy, takie jak ustawiona nad Jeziorem Maltańskim EKOławka Allegro. Tytuł „Green City of the Year” przyznawany był po raz pierwszy. – Spodziewamy się, że nagroda wywoła zainteresowanie i zwiększy rywalizację między miastami regionu w przyszłorocznym konkursie – mówią organizatorzy. W tym roku o tytuł zielonego miasta Poznań rywalizował z Gdynią, Lublinem, Słupskiem i Szczecinem.

Źródło - fakt.pl