When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Łódź: miasto jest przygotowane do zimy

T
27 listopada 2013, 11:12

Mamy jeszcze świeżo w pamięci poprzednią zimę: nieodśnieżone parkingi, oblodzone chodniki, zaspy. W tym roku tak nie będzie – zapowiadają władze.

Łódź: miasto jest przygotowane do zimy

- Ideą jest całkowita koncentracja na nadzorowaniu uprzątania śniegu i przygotowaniu dróg – mówi Radosław Stępień, wiceprezydent Łodzi. Koordynatorem „akcji zima” został Marcin Kunert. Będzie on zarządzał grupą dziewiętnastu inspektorów i trzech koordynatorów, którzy będą mieli do dyspozycji pięć samochodów.

Zespół będzie pracował przez całą dobę na trzy zmiany. W razie konieczności będzie wspierany przez wydział zarządzania kryzysowego i strażników miejskich. – Do dyspozycji jest 77 pługopiaskarek i 13 rezerwowych. Sprzęt został już sprawdzony i jest gotowy do użycia. Usuwaniem śniegu zajmie się siedem firm – zapewnia Kunert. Jeden wyjazd sprzętu będzie kosztował od 350 do 400 tys. zł. Jeśli zajdzie taka konieczność, śnieg z ulic będzie wywożony.

Źródło - fakt.pl

Słowa kluczowe: