When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Koh Chang – jedna z największych wysp Tajlandii

T
15 listopada 2013, 13:00

Tajlandia jest krajem usytuowanym w południowo-wschodniej Azji, którego terytorium tworzy też kilkaset przybrzeżnych wysp. Jedną z największych, leżącą we wschodniej części Zatoki Tajlandzkiej, jest Koh Chang. Wyspa coraz lepiej odnajduje się na turystycznej mapie świata i regionu, skutecznie zdobywając serca kolejnych turystów, ulegających jej wyjątkowemu urokowi.

Koh Chang – jedna z największych wysp Tajlandii

Koh Chang w pigułce

Koh Chang jest wyspą górzystą, porośniętą gęstym, tropikalnym lasem deszczowym, poprzecinaną licznymi strumykami i wodospadami. Ze względu na piękno niemal nienaruszonej przyrody, Koh Chang, wraz z innymi kilkudziesięcioma mniejszymi pobliskimi wysepkami, jest częścią Morskiego Parku Narodowego Mu Koh Chang. Dostępność tak wspaniałych walorów sprawiła, że wyspa coraz chętniej wykorzystuje swój niekwestionowany potencjał.

Niektóre kurorty na Koh Chang już teraz tętnią życiem przez całą dobę, oferując odwiedzającym je gościom szeroki wachlarz rozmaitych rozrywek. Oczywiście, bez większego trudu odnaleźć można również miejsca, będące prawdziwą oazą ciszy i spokoju, doskonałą na spędzenie kilku relaksujących chwil z dala od zgiełku współczesnego świata.

Jak spędzać czas na Koh Chang?

W obszarze zainteresowań turystów znajdują się przede wszystkim ciągnące się na zachodnim wybrzeżu wyspy cudowne, piaszczyste plaże, otoczone palmami kokosowymi. To idealne miejsce na wypoczynek w promieniach słońca, a przejrzysta, turkusowa woda, skrywająca pod swoją powierzchnią rafy koralowe, zachwyci nawet najbardziej wymagających pasjonatów nurkowania.

Najcenniejszym bogactwem Koh Chang są bez wątpienia znajdujące się na wyspie walory naturalne, będące jednocześnie jej największą atrakcją. Imponujące wodospady, urokliwe miasteczka i inne najpiękniejsze zakątki Koh Chang można odkryć decydując się na pieszą wędrówkę, wycieczkę rowerową, natomiast spragnionym nowych, egzotycznych wrażeń polecić można przejażdżkę na słoniu.

Jak zaplanować urlop?

Nie ulega wątpliwości, że Koh Chang największy rozkwit popularności ma jeszcze przed sobą, jednak już teraz, niemal w każdej chwili, można zaplanować niezapomniane wakacje na jednej z największych tajlandzkich wysp. Spośród wielu ofert wyjazdów last minute do Tajlandii, dostępnych np. na stronie fly.pl, z pewnością odnajdziemy propozycję, spełniającą nasze nawet najwyżej stawiane oczekiwania.

Z pełną odpowiedzialnością można pokusić się o stwierdzenie, że Koh Chang to wyspa idealna na wypoczynek z dziećmi lub bliską osobą. Zapierające dech w piersiach krajobrazy, piękne plaże, wspaniałe otoczenie przyrody i wymarzone warunki do uprawiania sportów wodnych sprawią, że urlop na Koh Chang będzie spełnieniem najskrytszych, wakacyjnych marzeń.

Słowa kluczowe: