When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Warszawa: 9 tysięcy drzew na szczyt klimatyczny

T
13 listopada 2013, 13:12

Dziewięć tysięcy drzew zostało posadzonych z okazji Konferencji Klimatycznej ONZ w Warszawie.

Warszawa: 9 tysięcy drzew na szczyt klimatyczny

W akcji wzięło udział 100 uczniów ze Szkoły Podstawowej № 307 w Warszawie i Zespołu Szkół № 1 w Legionowie.

Akcja Sadzenie drzew odbyła się w trzech turach. 2,5 tys. drzew zostało posadzonych w Lesie Sobieskiego w Wawrze. Kolejne 2 tys. sadzonek trafiły w listopadzie do Lasu Wydma Żerańska, a pozostałe 4,5 tys. drzew posadzili delegaci konferencji na terenie Nadleśnictwa Celestynów.

Do współpracy przy wydarzeniach zostały zaproszone Ministerstwo Środowiska, Lasy Państwowe, które zapewniły połowę z 9 tysięcy sadzonek oraz Klub Gaja.

- Offsetowanie odbywa się w ramach programu Święto Drzewa, który jest szeroką edukacją na temat rozwoju zrównoważonego i zmian klimatu połączoną z działaniami praktycznymi – sadzeniem i ochroną drzew – wyjaśnia Jacek Bożek, prezes Klubu Gaja.

W ciągu 10 lat realizacji programu Polacy posadzili już z Klubem Gaja 570 000 drzew. Inauguracja 11. edycji Święta Drzewa odbyła się 10 października w Warszawie z udziałem przedstawicieli ambasad państw-uczestników zbliżającej się Konferencji Klimatycznej.

Źródło - ngo.pl