Kawka z charakterkiem

T
28 października 2015, 11:39

Czy Państwo zastanawiali się kiedykolwiek nad tym, dlaczego pański przyjaciel pije tylko cappuccino, brat przepada tylko za espresso, a babcia nie uznaje nic, oprócz kawy rozpuszczalnej? Okazało się, że między charakterem człowieka, a jego zamiłowaniami w tym, co dotyczy spożywania kawy, istnieją ścisłe powiązania wzajemne.

Kawka z charakterkiem

Tak więc, skupiamy uwagę na czterech podstawowych rodzajach tego lubianego powszechnie napoju. Mocna czarna kawa espresso, niewątpliwie, panuje tu niepodzielnie. Wolą ją realiści, konserwatyści, ludzie odpowiedzialni i prostolinijni. Trudno skłonić ich do zmiany ich przekonań. Podejmują decyzje, kierując się wyłącznie własnymi zasadami. Miłośnicy kawy espresso z reguły wolą luksusowe samochody, powściągliwy styl w ubraniu i muzykę klasyczną.

Do espresso latte dodaje się mleko i trochę mlecznej piany. Ten wielowarstwowy koktajl z kawy i mleka wybierają ludzi o wyraźnym poczuciu humoru. Są oni duszą każdego towarzystwa podczas wesołych zabaw, i cieszą się popularnością wśród przedstawicieli odmiennej płci. Wolą wieczór spędzony w restauracji od spokojnego spożywania kolacji w zaciszu domkowym. Jednak uwaga: miłośnicy kawy latte przy tym często są skłonii do depresji. Wówczas dusza towarzystwa pogrąża się w ponurym pesymizmie.

Ludzie przepadający za kawą amerykańską (czyli espresso rozcięńczoną gorącą wodą lub zaparzoną w kawiarce filtrowej) są racjonalistami i maksymalnie korzystają z życia. Potrafią zdążyć wszędzie, szukają najkrótszej drogi do swego celu i dość szybko odnoszą sukcesy na swej drodze. Mieszkanie wybierają z reguły dalej od śródmieścia, gdyż nie znoszą hałasu i zgiełku.

Capuccino (mieszanka mocnej kawy z mleczną pianką) to drugi pod względem popularności rodzaj kawy na świecie. Wolą go romantycy i marzyciele - ludzie o otwartym sercu, których emocje panują nad umysłem. Miłośnicy cappuccino – jeśli mają możliwość wyboru – wybierają na miejsce zamieszkania miejscowość nad morzem. Ponadto przepadają też za słodyczami.

Oczywiście, przepisów na parzenie kawy jest o wiele więcej. Co będzie, jeśli Państwa zainteresuje ktoś, kto wybiera coś innego? Otóż, trzeba sięgnąć po logikę i skojarzenia, na przykład, doppio, ristetto, kawę na modłę wschodnią w pełni można zaliczyć do kategorii espresso. Natomiast kawa po wiedeńsku należy raczej do rodzaju capuccino.

Wobec tego, picie kawy zapewnia nie tylko wrażenia smakowe i poprawia humor, ułatwia też uzyskanie bardzo ważnej informacji o otaczających nas ludziach. Ewentualnie, przyda się to biznesmenom w trakcie prowadzenia pertraktacji: można zorientować się w pewnych cechach właściwych rozmówcom, po prostu proponując im wybranie określonego gatunku kawy. Oczywiście, ktoś może postarać się ukryć swoją naturę przed obcymi i zamówić, na przykład, herbatę czy wodę mineralną.

Źródlo - http://polish.ruvr.ru

Słowa kluczowe: