When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Najpotężniejszy w tym roku tajfun Yolanda uderzył w Filipiny

T
8 listopada 2013, 11:25
Najpotężniejszy w tym roku tajfun Yolanda uderzył w Filipiny

Najpotężniejszy w tym sezonie tajfun „Yolanda” (Haiyan) nawiedził środkową część Filipin. Na skutek przejścia żywiołu trzy osoby zginęły, a 7 trafiło do szpitala – poinformował portal GMA News

Według amerykańskich synoptyków, tajfunowi, uważanemu za najpotężniejszy w tym roku na całym globie, towarzyszą ulewne deszcze oraz wiatry o prędkości do 379 km na godzinę.

Fale o wysokości 6 metrów uderzyły o wybrzeża wysp Samar i Leyte. Obecnie tajfun znajduje się w pobliżu miasta Tapas na wyspie Panay i porusza się z prędkością 40 km na godzinę w północno-zachodnim kierunku.

W prowincji Samar dziesiątki tysięcy ludzi bez prądu. Filipiński rząd zamknął wszystkie lotniska w Bicol i Visayas. Yolanda będzie aktywna nad Filipinami jeszcze przez kilka godzin, następnie przejdzie nad Morze Południowochińskie.

Co roku Filipiny nawiedza po kilkanaście tajfunów. W grudniu 2012 roku tajfun Bopha był przyczyną śmierci ponad 1 tysiąca mieszkańców wysp.

Słowa kluczowe: