W Kanadzie zaobserwowano ponad tysiąc delfinów w jednym miejscu

T
6 listopada 2013, 12:22
W Kanadzie zaobserwowano ponad tysiąc delfinów w jednym miejscu

Pasażerowie i pracownicy jednego z kanadyjskich promów byli świadkami niezwykłego zjawiska w Cieśninie Georgia u wybrzeży Kolumbii Brytyjskiej. Ludzie ujrzeli ponad tysiąc delfinów niemal w jednym miejscu.

Bezprecedensowy spektakl udało się nagrać i uwiecznić na filmie. Zdumieni pasażerowie w drodze do Vancouver oglądali prawdopodobnie tzw. szkołę delfinów. Co ciekawe 45 minut wcześniej statek minęło kilkanaście orek. Lance Barrett - Lennard, szef akwarium w Vancouver, w którym prowadzi się badania wielorybów i delfinów powiedział, że prom po raz pierwszy przemierzał nową trasę przez Cieśninę Georgia i dlatego można było podziwiać ten niezwykły widok.

Duże zgrupowania tych ssaków morskich zdarzają się od czasu do czasu. Nikt nie wie co powoduje aż takie nagromadzenie przedstawicieli jednego gatunku. Delfiny zwykle nie pływają ławicami. Znany jest przypadek podobnej obserwacji dokonanej w tym roku w okolicy San Diego, na wybrzeżu Kalifornii. Tym razem jednak padło na Kanadę. Widok jest rzeczywiście niezwykły.

Źródło - http://zmianynaziemi.pl

Słowa kluczowe: