When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Miasta na wodzie, które warto odwiedzić

T
18 listopada 2015, 12:26

TOP-10 miast

Miasta na wodzie, które warto odwiedzić

1.Amsterdam – największe miasto Holandii i jej stolica konstytucyjna.Położony nad rzeką Amstel, IJ i licznymi kanałami (160). Nazwa miasta oznacza – tamę na rzece Amstel.

2.Hamburg – miasto w północnych Niemczech na prawach kraju związkowego niedaleko ujścia Łaby do Morza Północnego. W 2011 roku miasto to otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Czystości.

3.Suzhou – miasto o statusie prefektury miejskiej we wschodnich Chinach, w prowincji Jiangsu, port nad Wielkim Kanałem, w delcie Jangcy, w pobliżu jeziora Tai Hu.Tradycyjny ośrodek handlowy, rzemieślniczy kulturalny.

4. Udajpur - miasto w północno-zachodnich Indiach, w stanie Radżastan, w górach Arawali, nad jeziorem Pićhola.

5.Giethoorn – wieś w holenderskiej prowincji Overijssel. Znajduje się w gminie Steenwijkerland. Miejscowość ta jest nazywana Wenecją Północy lub Wenecją Holandii. W starej części Giethoorn nie ma żadnych dróg, poza ścieżkami rowerowymi.

6. Alappuzha – miasto w dystrykcie Kerali w południowych Indiach nad Morzem Arabskim. W pobliżu miasta są kanały, plaże i laguny. Alappuzha ma bardzo starą historię. Prawdopodobnie jeszcze przed narodzinami Jezusa Chrystusa kwitł tu handel z Grekami i Rzymianami.

7.Bangkok – stolica i największe miasto Tajlandii, położone w południowej części kraju nad rzeką Menam. Bangkok jest jednym z najszybciej rosnących i najbardziej dynamicznie rozwijających się pod względem ekonomicznym miast w południowo-wschodniej Azji. Według Światowej Organizacji Meteorologicznej Bangkok jest najgorętszym miastem świata.

8. Petersburg – miasto w Rosji, położone w delcie Newy nad Zatoką Fińską na terytorium zawierającym m.in. ponad 40 wysp. Petersburg jest największym po Moskwie ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i naukowym Rosji, jednak pod względem odwiedzin turystów przewyższa stolicę.

9. Brugia – miasto w północno-zachodniej Belgii, ośrodek administracyjny prowincji Flandria Zachodnia. Z powodu obfitości kanałów w historycznej części miasta nazywane jest flamandzką Wenecją. Ważny port śródlądowy dostępny dla statków morskich, połączony kanałami z Ostendą i Zeebrugge nad Morzem Północnym oraz z Gandawą.

10. Sztokholm – największe miasto, stolica Szwecji. Siedziba rządu, parlamentu, rodziny królewskiej oraz władz administracyjnych regionu Sztokholm.

Słowa kluczowe: