When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Huragan Juda dotrze dziś do Polski.

T
29 października 2013, 11:15

Najgorzej będzie we wtorek: dla województwa pomorskiego wydano oficjalne ostrzeżenie 2. stopnia.

Huragan Juda dotrze dziś do Polski.

Huragan Juda zabił co najmniej 16 osób. Wiatr dochodzący w porywach do 170 km/godz. spustoszył już Wielką Brytanię i Francję. Potem, już trochę słabszy, dotarł do Belgii. Ostrzega przed nim teraz Holandia i Dania. A także Polska.

Do Polski huragan może dotrzeć w formie mocno osłabionej. Najsilniejszy będzie na Wybrzeżu, gdzie osiągnie 70 km na godzinę. Mieszkańców ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Najgorzej będzie we wtorek: dla województwa pomorskiego wydano nawet oficjalne ostrzeżenie 2. stopnia.

IMGW ostrzega też województwa: zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie i kujawsko-pomorskie. Tam zagrożenie jest mniejsze, bo wiatr będzie słabszy, 60 km/godz.

Huragan Juda spustoszył zachodnią Europę. Wszędzie, gdzie się przetoczył, sparaliżowany został ruch nie tylko lotniczy, co oczywiste, ale i kolejowy oraz kołowy. Wichura wyrywała z korzeniami drzewa, przewracając je na domy, samochody i drogi, zrywała linie energetyczne. Bez prądu są na Zachodzie setki tysięcy gospodarstw domowych.

Huragan uderzył już nawet w Danię i Niemcy, a na atak przygotowuje się Szwecja. Wszystkie kraje zaatakowane lub zagrożone zawieszają połączenia lotnicze i promowe oraz ostrzegają mieszkańców przed podróżami i parkowaniem samochodów pod drzewami.

Co będzie u nas? Dokładnie nie wiadomo. Pewne jest jedno: kto nie musi planować w tych dniach podróży, niech tego nie robi. I tak minimalne są szanse, że plany uda się zrealizować.

Źródło - Fakt.pl

Słowa kluczowe: