When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Jaka będzie nadchodząca zima?

T
17 października 2013, 13:17

Nadchodząca zima w Europie będzie najzimniejszą w ostatnim stuleciu, oświadczają niemieckie synoptycy. Już za kilka miesięcy przyjdą tam arktyczne masy powietrza, a słońce będzie się pojawiać na niebie nieczęsto.

Jaka będzie nadchodząca zima?

Niemiecki meteorolog Dominik Jung oświadczył, że sezon zimowy 2013-2014 ma być anomalnie mroźny. Według specjalisty, robi mu się „zimno” nawet na widok map meteorologicznych i modeli stworzonych przez Narodową Służbę Meteorologiczną. Najniższe temperatury będą w styczniu i lutym, zaznacza Dominik Jung. Nie należy czekać na wiosenną odwilż także w marcu. Ponownie ogrzać się w promieniach słońca Europejczycy będą mogli nie wcześniej niż w kwietniu.

Ze swoim kolegą zgadza się także synoptyk Joe Bastardi z agencji meteorologicznej AccuWeather. On także stawia niepocieszającą „diagnozę”. „Będzie bardzo zimno” - zaznacza naukowiec. Jego prognoza opiera się na tym, że na nadchodzącą zimę przypada proces przemieszczania się arktycznych mas powietrza nad Europę.

Źródło - sabibon.info

Słowa kluczowe: