Wystawa National Geographic we Wrocławiu

T
17 października 2013, 12:13

W sobotę, 19 października, w Magnolia Park zostanie otwarta Wielka Wystawa Fotograficzna National Geographic, na której zobaczymy 30 najlepszych zdjęć nagradzanych w ostatnich edycjach konkursu.

Wystawa National Geographic we Wrocławiu

National Geographic to magazyn, który od początku swojego istnienia promował wyjątkowo piękne zdjęcia, wyznaczając wysokie standardy w dziedzinie fotografii. Od dziewięciu lat polska edycja magazynu organizuje Wielki Konkurs Fotograficzny. W tym roku fotografie były oceniane w 5 kategoriach: ludzie, zwierzęta, krajobraz, fotoreportaż oraz Samsung „Najszybciej do doskonałości".

Wśród fotografii, które znalazły się na wystawie, będzie można podziwiać m.in. zdjęcie "Bielik", autorstwa Antoniego Kasprzaka, zwycięzcy konkursu z 2006 roku oraz fotoreportaż zatytułowany „Mijając cienie", za którą Arkadiusz Kubisiak zdobył tytuł GRAND PRIX tegorocznego konkursu National Geographic Polska.

Wystawa National Geographic odwiedzi 5 największych polskich miast, także Wrocław. W sobotę, 19 października, zostanie otwarta w Magnolia Park. – Wystawy organizowane przez National Geographic są zawsze znaczącym wydarzeniem, spotykającym się z dużym zainteresowaniem publiczności – mówi Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park.

Na tym nie koniec atrakcji. Wystawa zostanie rozbudowana o dodatkowe stoisko multimedialne. Będzie można się przy nim dowiedzieć, jak zrobić dobre zdjęcie oraz poznać różne techniki fotografowania. Eksperci odpowiedzą na pytania dotyczące prezentowanych prac, podzielą się swoim doświadczeniem z dziedziny fotografii, doradzą w wyborze sprzętu fotograficznego.

Źródło - sabibon.info