Wielki pożar śmieci w Zelowie

T
10 października 2013, 11:41

Wielki pożar w Zelowie. Gaszenie śmietniska trwało kilkadziesiąt godzin.

Wielki pożar śmieci w Zelowie

Dramatyczna akcja strażaków w Zelowie (Łódzkie). Płomienie objęły gigantyczną pryzmę śmieci o powierzchni ćwierć hektara i wysoką na niemal dziesięć metrów. Pożar wybuchł we wtorek po południu przy ul. Żeromskiego w Zelowie, gdzie składowane są m.in. opony samochodowe, plastiki i elementy tapicerek.

Ogień rozprzestrzenił się błyskawicznie i objął pryzmę wnikając głęboko w jej wnętrze. Na miejsce przyjechało ponad 20 jednostek straży pożarnej z powiatów bełchatowskiego, łaskiego i pabianickiego oraz jednostka ratownictwa chemicznego. Z najbliższej okolicy ewakuowano prawie 30 osób z dziewięciu domów położonych najbliżej miejsca akcji.

Ogień opanowano dopiero po kilku godzinach, ale jeszcze w środę jednostki straży pożarnej wciąż były na miejscu i dogaszały śmietnisko. Po zakończeniu akcji policjanci z Zelowa będą wyjaśniać okoliczności wybuchu pożaru. To drugi wielki pożar w Zelowie. We wrześniu 2012 roku płonęły tereny po dawnej fabryce bawełnianej. Akcja ratownicza trwała wtedy ponad 70 godzin.

Źródło - sabibon.info

Słowa kluczowe: