When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Wielki pożar śmieci w Zelowie

T
10 października 2013, 11:41

Wielki pożar w Zelowie. Gaszenie śmietniska trwało kilkadziesiąt godzin.

Wielki pożar śmieci w Zelowie

Dramatyczna akcja strażaków w Zelowie (Łódzkie). Płomienie objęły gigantyczną pryzmę śmieci o powierzchni ćwierć hektara i wysoką na niemal dziesięć metrów. Pożar wybuchł we wtorek po południu przy ul. Żeromskiego w Zelowie, gdzie składowane są m.in. opony samochodowe, plastiki i elementy tapicerek.

Ogień rozprzestrzenił się błyskawicznie i objął pryzmę wnikając głęboko w jej wnętrze. Na miejsce przyjechało ponad 20 jednostek straży pożarnej z powiatów bełchatowskiego, łaskiego i pabianickiego oraz jednostka ratownictwa chemicznego. Z najbliższej okolicy ewakuowano prawie 30 osób z dziewięciu domów położonych najbliżej miejsca akcji.

Ogień opanowano dopiero po kilku godzinach, ale jeszcze w środę jednostki straży pożarnej wciąż były na miejscu i dogaszały śmietnisko. Po zakończeniu akcji policjanci z Zelowa będą wyjaśniać okoliczności wybuchu pożaru. To drugi wielki pożar w Zelowie. We wrześniu 2012 roku płonęły tereny po dawnej fabryce bawełnianej. Akcja ratownicza trwała wtedy ponad 70 godzin.

Źródło - sabibon.info

Słowa kluczowe: