When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Idealne buty na deszczową pogodę

T
7 października 2013, 11:47

Jakie buty wybrać gdy pada deszcz? To pytanie zadaje sobie wiele osób, szczególnie jesienią, kiedy deszczowa pogoda lubi nas zaskakiwać znienacka. Nie zawsze mamy możliwość założenia zwykłych kaloszy, czasem wybieramy się na poważne spotkanie czy na randkę. Co możemy zrobić, żeby nie przemoczyć nóg, a jednocześnie wyglądać atrakcyjnie i modnie?

Idealne buty na deszczową pogodę

Kalosze – nie tylko dla dzieci

To praktyczna część garderoby, której czasem nie doceniamy, a szkoda. Na szczęście ostatnio kalosze robią się coraz bardziej modne i wygodne, bo o komforcie i atrakcyjnym wyglądzie raczej trudno było mówić w przypadku staromodnych, ciężkich gumiaków. Dziś do wyboru mamy eleganckie kalosze oficerki, kalosze w barwne, śmieszne wzory, czy też krótkie kalosze przypominające wyglądem zwykłe botki. Nie ulega wątpliwości, że takie buty warto mieć w swojej szafie – nie tylko będą jak znalazł na deszczowe dni, lecz również stanowić mogą naprawdę modny element naszej jesiennej stylizacji.

Uwaga na tenisówki i trampki

Najbardziej kontrowersyjnym „deszczowym” obuwiem są różnego rodzaju tenisówki oraz trampki. Zdania są tutaj bowiem mocno podzielone – część z nas uważa, że takie buty w żadnym wypadku nie nadają się na deszcz, inni natomiast nawet podczas ulewy nie rezygnują z ulubionych conversów czy vansów. Wiele zależy na pewno od konkretnego modelu obuwia – materiału, z którego jest wykonane, kroju bądź łączenia podeszwy i materiałowej części. Nie ulega jednak wątpliwości, że niezabezpieczone gumą przody łatwo przemakają i sprawiają, że zaledwie kilka minut po wyjściu na dwór mamy mokre skarpetki. Dużo lepiej sprawdzą się więc glany czy buty trekkingowe.

A co z botkami?

Czy zwykłe botki wystarczą, aby ochronić nasze stopy przed deszczem i zapewnić nam komfort przez cały dzień? Cóż, z pewnością nie są pod tym względem tak dobre jak kalosze, jednak niektóre z nich mogą okazać się całkiem odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Wybierzmy jak najmniej przemakający materiał – zrezygnujmy przede wszystkim z zamszu, który momentalnie zrobi się mokry, a do tego może się zniszczyć. W pewnym sensie praktyczne okazują się także buty na obcasie i koturnie, które lepiej izolują nas od zimnego i mokrego podłoża.