When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Kraje, gdzie panuje wieczna wiosna

T
2 października 2013, 11:29
Kraje, gdzie panuje wieczna wiosna

Jesień jeszcze się nie zaczęła, a nam już brakuje słońca. Ci, którzy mogą sobie pozwolić na krótki urlop, już teraz zaczynają szukać miejsc ciepłych, słonecznych i pięknych zarazem. Jakie kraje warto odwiedzić, by móc cieszyć się wiosenną aurą?

Wyprawa do krainy wiecznej wiosny, szczególnie ta spontaniczna, nie jest w dzisiejszych czasach większym problemem. Rezerwacja miejsc w hotelach oraz zakup tanich biletów lotniczych to obecnie żaden problem, a liczne portale rezerwacyjne mogą ułatwić organizację podróży. Decydując się na wakacyjny wynajem skorzystać możemy z internetowych wyszukiwarek, dzięki którym za jednym kliknięciem myszki naszym oczom ukaże się cała lista różnego rodzaju pokoju czy całych mieszkań. Polecić można tutaj serwisy takie jak Wimdu. Dzięki takim rozwiązaniom można bez ograniczeń realizować swe turystyczne pasje i cieszyć się słońcem w najpiękniejszych zakątkach Europy za niewielkie pieniądze.

Madera: najpiękniejsza wyspa Portugalii

Ten portugalski archipelag może zachwycić każdego wspaniałym klimatem i pięknym pejzażem. Jego największą wyspą jest Madera, znana z przyjaznej pogody oraz licznych atrakcji. Piękne wybrzeża oraz potężne klify czekają tu na turystów przez cały rok. Nie brak tu i miejscowości, kuszących wyspiarskim charakterem i sielską atmosferą. Swym urokiem może zaskoczyć wioska Camacha, w której można nie tylko wypocząć, ale i zapoznać się z tradycyjnym rzemiosłem. To raj dla miłośników pięknych wyrobów z wikliny, którzy mogą tu podziwiać kunszt miejscowych twórców. Wspaniale prezentuje się też miejscowość Sant Cruz oraz kusząca piękną scenerią Portela.

A może Teneryfa?

Równie pięknym i pełnym słońca archipelagiem może się pochwalić Hiszpania. Wyspy Kanaryjskie już dawno zyskały sławę jako kraina wiecznej wiosny, przy czym najkorzystniejszą aura może skusić Teneryfa. Ta wyspa to raj dla miłośników sportów wodnych oraz dla tych, którzy cenią sobie możliwość zwiedzenia kolonialnych miasteczek. Czekają tu również tereny idealne dla amatorów pieszych wypraw, przy czym szczególnie polecane są wycieczki w rejonie wulkanicznego masywu Teide. Piękna roślinność oraz wulkaniczna sceneria sprawiają, że wizyta na Teneryfie może na długo zachować się w pamięci.

Sycylijska przygoda

Krainą wiecznej wiosny mogą się pochwalić również Włochy, które kuszą wspaniałą Sycylią. Łagodny klimat pozwala cieszyć się tu słońcem przez cały rok. Piękne plaże oraz wspaniałe miasta – oto największe walory tej wyspy. Goszcząc na Sycylii warto odwiedzić jej najpiękniejsze zakątki. Z pewnością nie można pominąć tak ważnego miejsca, jakim są Syrakuzy pełne pamiątek z czasów starożytnych. Wspaniałe zabytki i liczne atrakcje czekają też w Palermo, a miłośnicy plaż i klifowych wybrzeży mogą skorzystać z wypoczynku w tak wspaniałym mieście, jakim jest Katania.