When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Poznań: zażyj ochłody przy kurtynach wodnych

T
8 sierpnia 2013, 11:50

Aby jakoś przetrwać upalną pogodę, w mieście można się schłodzić przy kurtynach wodnych.

Poznań: zażyj ochłody przy kurtynach wodnych

Kurtyny wodne są idealnym rozwiązaniem w czasie gorących dni. Zamiast taplać się w fontannie, w której pełno bakterii i innych zanieczyszczeń, śmiało można korzystać z orzeźwiającej i bezpiecznej wodnej mgiełki. Woda w kurtynach jest pobierana prosto z hydrantów, w których płynie przefiltrowana i chlorowana ciecz.

Z takiego rozwiązania cieszą się przede wszystkim dzieci, dla których mgiełka to doskonała forma zabawy. Przebieganie przez smugę wody, przynosi milusińskim mnóstwo radości. Starsze osoby wolą stać w pewnej odległości od kurtyny i chłodzić się przyjemną wodną bryzą. Ostatnio na ulicach Poznania zamiast trzech urządzeń, pojawiło się aż sześć.

Do tej pory można było się chłodzić przy wejściu do parku Wilsona, przy Starym Browarze od ul. Kościuszki i na ul. Półwiejskiej. Teraz kurtyny stanęły również na placu Mickiewicza, przy skrzyżowaniu ul. Małe Garbary i Garbary oraz na Starym Rynku.

Śledź naszą pogody Meteoprog nowości online

Słowa kluczowe: