When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Poznań: kolorowy piasek przy Starym Browarze

T
2 sierpnia 2013, 12:09

Artystyczna instalacja przy Starym Browarze. Dzieci mają piaskownicę z kolorowym piaskiem

Poznań: kolorowy piasek przy Starym Browarze

Piasek we wszystkich kolorach tęczy? Oczywiście. Taką niespodziankę mają dzieciaki w niezwykłej piaskownicy przy Starym Browarze w Poznaniu.

Piaskownica jest bajecznie kolorowa, ponieważ jest w niej piasek we wszystkich kolorach, i każdego dnia zmienia się za sprawą małych rączek oraz nóżek. Dzieci mieszając piasek same tworzą kolorowe kompozycje. Takie właśnie było założenie jej twórcy.

Tęczowa piaskownica przy Starym Browarze to dzieło poznańskiego artysty Adama Kalinowskiego, który jest twórcą Parku z Kolorowego Piasku w Warszawie i Rainbow Park w Londynie. Piaskownica w Poznaniu też ma swoją nazwę – Praktyka Wolności. Projekt ma ewoluować i nigdy nie wróci do stanu pierwotnego. Dzieci są tym zachwycone.

– Piaskownica wygląda fantastycznie, a moje dzieciaki są nią zachwycone – przyznaje Marlena Dominikowska (28 l.). Codziennie w piaskownicy pojawia się mnóstwo dzieciaków, dla których kolorowy piasek to niesamowita atrakcja. Piasek różni się nie tylko kolorami, ale również grubością. Dodatkowo piaskownica wzbogacona została niezwykłymi rzeźbami.

Śledź naszą pogody Meteoprog nowości online