When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Burze nad Pomorzem! Tysiące ludzi bez prądu!

T
30 lipca 2013, 13:12

W nocy nad Pomorzem przeszły gwałtowne burze. Wiał silny wiatr, lał deszcz, a pioruny waliły jeden za drugim i tak przez godzinę. Niestety z tego powodu bez prądu w Pomorskiem jest około 15 tysięcy gospodarstw.

Burze nad Pomorzem! Tysiące ludzi bez prądu!

Po kilkudniowych upałach w nocy z poniedziałku na wtorek nad Pomorze nadciągnęły gwałtowne burze. Przez chwilę było naprawdę groźnie, ale na szczęście obyło się bez poważniejszych utrudnień i tragedii.

Pomorscy strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy. Wypompowywali wodę z zalanych piwnic, usuwali powalone drzewa. Jedno z nich we wtorek rano runęło na ul. Spacerowej w Gdańsku. Nikomu nic się nie stało, ale przez wiele minut przejazd tą droga był bardzo utrudniony, w mig powstały ogromne korki. W poniedziałek wieczorem potężna ulewa zalała tunel pod wiaduktem kolejowym przy ul. Piastowskiej w Gdańsku. Utknął tam jeden samochód, a przejazd był zablokowany przez kilka godzin.

Niestety skutki burzy jeszcze przez parę godzin mogą odczuwać mieszkańcy okolic Żukowa, Starogardu Gdańskiego, Pruszcza Gdańskiego, Przechlewa. Tam połamane drzewa i silny wiatr zerwał sieci energetyczne. Bez prądu jest około 15 tys. gospodarstw domowych. – Nie są to awarie masowe, czyli rozległe i długotrwałe, jesteśmy w trakcie ich usuwania – informuje Alina Geniusz-Siuchnińska, rzecznik prasowy Energa-Operator.

Śledź naszą Internecie pogody

Słowa kluczowe: