Burze nad Pomorzem! Tysiące ludzi bez prądu!

T
30 lipca 2013, 13:12

W nocy nad Pomorzem przeszły gwałtowne burze. Wiał silny wiatr, lał deszcz, a pioruny waliły jeden za drugim i tak przez godzinę. Niestety z tego powodu bez prądu w Pomorskiem jest około 15 tysięcy gospodarstw.

Burze nad Pomorzem! Tysiące ludzi bez prądu!

Po kilkudniowych upałach w nocy z poniedziałku na wtorek nad Pomorze nadciągnęły gwałtowne burze. Przez chwilę było naprawdę groźnie, ale na szczęście obyło się bez poważniejszych utrudnień i tragedii.

Pomorscy strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy. Wypompowywali wodę z zalanych piwnic, usuwali powalone drzewa. Jedno z nich we wtorek rano runęło na ul. Spacerowej w Gdańsku. Nikomu nic się nie stało, ale przez wiele minut przejazd tą droga był bardzo utrudniony, w mig powstały ogromne korki. W poniedziałek wieczorem potężna ulewa zalała tunel pod wiaduktem kolejowym przy ul. Piastowskiej w Gdańsku. Utknął tam jeden samochód, a przejazd był zablokowany przez kilka godzin.

Niestety skutki burzy jeszcze przez parę godzin mogą odczuwać mieszkańcy okolic Żukowa, Starogardu Gdańskiego, Pruszcza Gdańskiego, Przechlewa. Tam połamane drzewa i silny wiatr zerwał sieci energetyczne. Bez prądu jest około 15 tys. gospodarstw domowych. – Nie są to awarie masowe, czyli rozległe i długotrwałe, jesteśmy w trakcie ich usuwania – informuje Alina Geniusz-Siuchnińska, rzecznik prasowy Energa-Operator.

Śledź naszą Internecie pogody

Słowa kluczowe: