When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Tu można się kąpać

T
22 lipca 2013, 10:51

Wybierasz się nad wodę? Chcesz wiedzieć, które miejsce na odpoczynek będzie dla nas najlepsze? Największym zainteresowaniem cieszą się basen przy ul. Bulwarowej w Nowej Hucie, Kryspinów i Zalew Bagry

Tu można się kąpać

Krakowianie mają w czym wybierać! W Krakowie działa kilka kąpielisk oraz basenów. Największym zainteresowaniem cieszy się basen przy ul. Bulwarowej w Nowej Hucie. Tam na pewno nie będziesz się nudzić! Oprócz basenu na Bulwarowej znajdziemy liczne zjeżdżalnie dla dzieci, boisko do siatkówki oraz bicze wodne. Kompleks cały czas monitorowany jest prze profesjonalnych ratowników.

Krakowianie oraz turyści chętnie odwiedzają też podkrakowski Kryspinów, gdzie czeka na nas piaszczysta plaża. Jest też boisko do kosza i siatkówki. Coraz bardziej popularne staje się również kąpielisko w Przylasku Rusieckim, gdzie możemy skorzystać z wypożyczalni rowerów wodnych. Z kolei mieszkańcy Płaszowa i Bieżanowa mają do dyspozycji Zalew Bagry. Niestety dużym minusem zalewu są śmieci! Po każdym weekendzie nad Bagrami pojawiają się góry odpadów, papierów oraz puszek po alkoholu.

Młodzi krakowianie oraz studenci chętnie wypoczywają nad malowniczym Zakrzówkiem. Niestety urokliwe miejsce jest jednym z najniebezpieczniejszym kąpieliskiem w Krakowie. Przypomnijmy! Zakrzówek powstał w miejscu dawnego kamieniołomu. Mimo licznych wypadków, młodzież nadal skacze do wody z otaczających zalew skałek.

Źródło - fakt.pl

Słowa kluczowe: