When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Zamknięte szkoły, zalane dworce!

T
25 czerwca 2013, 11:27

Po nocnych nawałnicach dzieci nie pójdą do szkoły, a z powodu zalanych torów nie kursują pociągi. Choć burze i ulewy przetaczają się przez cały kraj, to najgorzej jest teraz na Śląsku

Zamknięte szkoły, zalane dworce!

Wdzierająca się do domów woda, nieprzejezdne ulice, zalane torowisko, wstrzymane pociągi i woda w tunelu. Tak wygląda sytuacja na Śląsku po intensywnych ulewach. Ogłoszono alarm powodziowy od Pszczyny do Bestwiny pod Bielskiem. Najgorsza sytuacja jest w Czechowicach.

Jak poinformował sekretarz gminy z Goczałkowic-Zdroju na Śląsku dzieci nie pójdą dziś do szkoły. Zawieszono zajęcia w podstawówce i gimnazjum. Wcześniej w gminie ogłoszono alarm przeciwpowodziowy. Z wodą walczą Czechowice-Dziedzice, z powodu zalanych torów nie kursują pociągi z Katowic do Bielsko-Białej oraz w kierunku Oświęcimia.

Mirosław Siemieniec z zespołu prasowego PKP Polskie LinieKolejowe, wyjaśniał zaś, że gwałtowne ulewy zalały perony stacji w Czechowicach-Dziedzicach. Wodasięgała powyżej kół pociągów. Dla bezpieczeństwa niezbędne było wyłączenie napięcia. Utrudniony jest ruch w kierunku: Tychy i Bielsko-Biała oraz Oświęcim i Zebrzydowice.

Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut poinformował, że we znaki mieszkańcom dają się przede wszystkim lokalne strumienie, które wylewają. Strażacy nie nadążają z odbieraniem zgłoszeń. Miejska kanalizacja nie jest w stanie przyjąć takiej ilości wody. Zalewane są ulice, ronda i niżej położone obiekty, zwłaszcza w centrum.

Deszczowe i burzowe fronty od wczesnego rana dają się we znaki w całej Polsce. Najbardziej aktywny obejmuje zachodnie regiony, Kujawy i Mazowsze. Silna burza przeszła rano przez południowe dzielnice Warszawy, a w woj. łódzkim ulewa zalała odcinek drogi na trasie Tomaszów Mazowiecki - Białobrzegi. Strefa burz i opadów przemieszcza się na północ.

wiadomości pogoda na www.meteoprog.ua

Słowa kluczowe: