When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Ulewa sparaliżowała Wrocław

T
12 czerwca 2013, 12:58

Zalane drogi, nieprzejezdne ulice i podtopione piwnice – tak wygląda Wrocław po przejściu ostatnich nawałnic.

Ulewa sparaliżowała Wrocław

Ciemne chmury i ściana deszczu, która pojawiła się nad miastem w nocy z niedzieli na poniedziałek, sprawiły, że strażacy mieli pełne ręce roboty. Wodę z zalanych komórek będą wypompowywać jeszcze przez kilka dni.

Dwie godziny ulewnego deszczu sprawiły, że w niedzielny wieczór i nocą ciężko było przejechać przez Wrocław.

– Pod wiaduktem na Pułaskiego stało mnóstwo wody. Przy dworcu i na Komandorskiej też wszystko było zalane – mówi Piotr Lubowiecki (27 l.), kierowca. Strażakom udało się częściowo opanować sytuację dopiero w poniedziałek nad ranem. Najdłużej trwały utrudnienia na Czekoladowej, gdzie zamknięto wiadukt, a kierowcy jeździli objazdem.

Nieco dłużej potrwa usuwanie wody z piwnic i garaży. Lokatorzy, którzy borykają się z tym problemem, muszą uzbroić się w cierpliwość. – Staramy się na bieżąco wypompowywać wodę, ale tam gdzie jest podwyższony poziom wód gruntowych, nie ma to sensu, bo piwnice znów będą zalane. Trzeba chwilę odczekać – tłumaczy st. kpt. Krzysztof Gielsa ze straży pożarnej.

wiadomości pogoda na www.meteoprog.ua

Słowa kluczowe: