When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Warszawa ma najpiękniejsze na świecie plaże

T
15 marca 2013, 11:42

Magazyn podróżniczy "National Geographic" opublikował ranking najpiękniejszych plaż na świecie. W czołowej szóstce znalazły się te z Warszawy.

Warszawa ma najpiękniejsze na świecie plaże

Stołeczne plaże (szczególnie ta z widokiem na Stare Miasto) zostały docenione za naturalny piasek, pas zieleni, krajobraz jaki je otacza oraz położenie.

Na górze listy znalazły się jeszcze plaże z: Sydney, Kapsztadu, Paryża, Vancouver i Brighton. Warszawie ma do wyboru 5 miejskich plaż: na Saskiej Kępie, pod Mostem Poniatowskiego, La Playa, Port Pepsi Wisła i w Wilanowie.

Nadwiślańskie plaże przeżywają prawdziwy renesans. Życie kwitnie tam nawet wieczorem. Odbywają się na nich różne imprezy. W sezonie letnim można się na nich swobodnie opalać. Jedna z plaż swego czasu była przeznaczona nawet dla naturystów. Niestety gorzej jest z kąpielą. Woda w Wiśle nie jest już taka sama jak chociażby w latach 60-tych XX wieku. Ni mnie ni więcej, będąc na warszawskiej plaży coraz częściej możemy poczuć się jak nasi dziadkowie. Ich czystość tez gwałtownie się poprawiła. Nie jest to już siedlisko drobnych pijaczków jak miało to miejsce pod koniec ubiegłego stulecia.

Źródło -

Słowa kluczowe: