When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Śnieg utrudnia życie poznaniakom

T
14 marca 2013, 12:17

Kierowcy narzekają na śnieg zalegający na miejscach parkingowych, a piesi przedzierają się przez zaspy na przejściach dla pieszych.

Śnieg utrudnia życie poznaniakom

Śnieg znowu pojawił się na ulicach Poznania. Kierowcy nadal nie mogą spokojnie rano wsiąść do samochodów, bez odśnieżania i skrobania szyb. Śnieżne zaspy skutecznie spowalniają ruch w całym mieście. Mniejsza ilość pieniędzy na odśnieżanie dróg, odbija się nie tylko na kierowcach. Również pasażerowie komunikacji miejskiej muszą czekać na przystankach na spóźniające się autobusy. Najgorzej jest w porannych i popołudniowych godzinach szczytu, kiedy ruch na drogach jest wzmożony.

Zalegający śnieg jest zmorą dla kierowców, którzy musząparkować na nieodśnieżonych miejscach. Zdarza się, że ilość białego puchu powoduje, że zmotoryzowani nie są w stanie zaparkować. Piesi też nie mają lekko. Chodniki zamiast być odśnieżone są jedynie posypane piaskiem z solą. Przejechać zmałym dzieckiem wózkiem jest nie lada wyczynem. Tragiczna sytuacja jest na przejściach dla pieszych, gdzie zalega tego śniegu najwięcej. Miejmy nadzieję, że jest to ostatni atak zimy w tym roku i za kilka dni znowu będziemy mogli się cieszyć słoneczną pogodą.

Źródło-

Słowa kluczowe: