When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Zobacz strusie pisanki w Manufakturze

T
13 marca 2013, 11:39

To już w Łodzi tradycja. Od dwunastu lat wystawa strusich pisanek przypomina nam, że zbliżają się święta Wielkanocy. Od wczoraj przepiękne jajka można oglądać w Manufakturze.

Zobacz strusie pisanki w Manufakturze

To już w Łodzi tradycja. Od dwunastu lat wystawa strusich pisanek przypomina nam, że zbliżają się święta Wielkanocy. Od wczoraj przepiękne jajka można oglądać w Manufakturze.

Jest czym się zachwycać. Twórcy nie ograniczają się bowiem do pomalowania jaj, ale zmieniają wydmuszki w eleganckie szkatułki, zegary, jedna z nich trafiła nawet w tym roku do klatki! Wśród artystów jest Magdalena Abakanowicz, Andrzej Mleczko, po raz pierwszy także autorka książek Małgorzata Musierowicz. Strusie pisanki „Malowane Nadzieją” można oglądać w galerii handlowej Manufaktury do 24 marca. W holu przy wejściu od strony rynku można obejrzeć 69 pisanek i 7 obrazów. Dochód z ich sprzedaży wspomoże zakup protez rąk i nóżki dla 15-letniej Gai Staroń. Wystawa i aukcja pisanek zostały zorganizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Łódzkiej. 26 marca o godz. 17 w hotelu Andel’s odbędzie się licytacja dzieł. W tym roku można też licytować przez telefon. Więcej informacji: www.pisanki.art.pl

Źródło - Fakt.pl

Słowa kluczowe: