Zobacz strusie pisanki w Manufakturze

T
13 marca 2013, 11:39

To już w Łodzi tradycja. Od dwunastu lat wystawa strusich pisanek przypomina nam, że zbliżają się święta Wielkanocy. Od wczoraj przepiękne jajka można oglądać w Manufakturze.

Zobacz strusie pisanki w Manufakturze

To już w Łodzi tradycja. Od dwunastu lat wystawa strusich pisanek przypomina nam, że zbliżają się święta Wielkanocy. Od wczoraj przepiękne jajka można oglądać w Manufakturze.

Jest czym się zachwycać. Twórcy nie ograniczają się bowiem do pomalowania jaj, ale zmieniają wydmuszki w eleganckie szkatułki, zegary, jedna z nich trafiła nawet w tym roku do klatki! Wśród artystów jest Magdalena Abakanowicz, Andrzej Mleczko, po raz pierwszy także autorka książek Małgorzata Musierowicz. Strusie pisanki „Malowane Nadzieją” można oglądać w galerii handlowej Manufaktury do 24 marca. W holu przy wejściu od strony rynku można obejrzeć 69 pisanek i 7 obrazów. Dochód z ich sprzedaży wspomoże zakup protez rąk i nóżki dla 15-letniej Gai Staroń. Wystawa i aukcja pisanek zostały zorganizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Łódzkiej. 26 marca o godz. 17 w hotelu Andel’s odbędzie się licytacja dzieł. W tym roku można też licytować przez telefon. Więcej informacji: www.pisanki.art.pl

Źródło - Fakt.pl

Słowa kluczowe: