Zima znów atakuje Trójmiasto

T
12 marca 2013, 10:44

Nieodśnieżone chodniki, śnieżna breja na przejściach dla pieszych, czarne drogi tylko w centrum, a na obrzeżach trudna do pokonania ślizgawica. To wczorajszy obraz Trójmiasta.

Zima znów atakuje Trójmiasto

Tego można się było spodziewać! Synoptycy od tygodnia zapowiadali wielki powrót zimy. Niestety, drogowcy znów nie wygrali walki ze śniegiem. Jako tako zadbali o drogi tylko w centrum.

– Mieszkam na Ujeścisku, drogi były tu tak śliskie, że w ciągu dosłownie chwili doszło do kilku stłuczek, to nie są główne ulice, ale też nie osiedlowe, ich odśnieżanie należy do miasta – mówi Jan Małecki (40 l.), gdańszczanin.

Nie lepiej mieli piesi. W niektórych miejscach musieli brodzić po kostki w śniegu. Lekarze z pogotowia mieli ręce pełne roboty, bo złamań było bez liku. Tymczasem drogowcy zapewniają, że robią, co mogą. W Gdańsku podobno na drogach pracuje cały dostępny sprzęt.      

– Od niedzieli na drogach pracuje nasz cały sprzęt, w sumie 118 maszyn – zapewnia Katarzyna Kaczmarek (40 l.), rzecznik ZDiZ. – W centrum drogi są czarne. Najtrudniejsza sytuacja jest za miastem. Tam, gdzie drogi są otwarte. Odśnieżamy je, ale za chwilę wiatr nawiewa śnieg z pól. Ta zima jest bardzo kosztowna. Wydamy więcej niż zaplanowaliśmy. Szkoda, że efektów tej pracy za bardzo nie widać.

Źródło - fakt.pl

Słowa kluczowe: