When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Hiszpania: Huragan na Wyspach Kanaryjskich

T
5 marca 2013, 16:18

Do 130 km na godzinę dochodzą porywy wiatru na Wyspach Kanaryjskich. Nieczynne są lotniska i szkoły. Wiele miejsc zostało pozbawionych prądu. Władze apelują do turystów, żeby do czasu ustania huraganowych wiatrów pozostali w hotelach.

Hiszpania: Huragan na Wyspach Kanaryjskich

W poniedziałek na morzu wokół archipelagu siedmiu wysp wieje z siłą 7 st. w skali Beauforta. Fale dochodzą do pięciu metrów wysokości. Ze względu na fatalną pogodę wprowadzono stan wyjątkowy.

Z Kanarów od niedzieli nie odleciało 50 samolotów. Władze postanowiły nawet o zamknięciu lotniska na wyspie La Palma. Tam sytuacja jest najgorsza. Wiele miejsc nie ma prądu.

Władze Wysp Kanaryjskich apelują przez radio i telewizję do stałych mieszkańców i turystów, aby do wtorku powstrzymali się od podróży samochodowych. Ostrzegają szczególnie przed wyruszaniem w trasy prowadzące przez wyżej położone tereny wysp La Palma, Teneryfa i Gran Canaria, gdzie porywy wiatru są szczególnie niebezpieczne dla pojazdów.

Nadawane w ciągu niedzieli komunikaty miejscowych stacji meteorologicznych przestrzegały przed silnym sztormem z falami osiągającymi ponad 5 metrów wysokości. Huraganowe wichry i silne ulewy wstępują również w wielu rejonach kontynentalnej Hiszpanii, od Malagi po Zatokę Biskajską.

Źródlo - http://losyziemi.pl/

 

Słowa kluczowe: