Wydzierżawią Rusałkę

T
21 lutego 2013, 11:28

Najpopularniejsze poznańskie kąpielisko jest do wydzierżawienia. Wraz z nim nowy najemca przejmie również ośrodek wypoczynkowy, budynki z restauracją, sanitariatami, pobliski parking.

Wydzierżawią Rusałkę

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji chcą wydzierżawić Rusałkę na 15 lat. POSiR chce, aby Rusałka została wydzierżawiona w ramach przetargu, tak aby można było wybrać najlepszą ofertę. – Są to jedne z najładniejszych i najchętniej odwiedzanych przez poznaniaków terenów rekreacyjnych w naszym mieście – mówi Ryszard Żukowski, dyrektor POSiR. Latem, gdy jest ciepło, kąpielisko odwiedza nawet kilkadziesiąt tysięcy osób dziennie.

Do wydzierżawienia jest nie tylko kąpielisko, ale również wypożyczalnia sprzętu wodnego, parking, sanitariaty, restauracja, ośrodek wypoczynkowy, boisko do koszykówki i siatkówki. POSiR nie ukrywa, że aby zacząć zarabiać na Rusałce, najpierw trzeba zainwestować. Szacuje się, że dzierżawca będzie musiał na to wydać ok. 800 tys. zł w ciągu pierwszych lat.

– Wiemy, że trzeba ponieść nakłady finansowe na zagospodarowanie tych obiektów, ale z pewnością, gdy tak się stanie to nad jezioro Rusałkę będzie przybywać jeszcze więcej odpoczywających na łonie natury – zapewnia Żukowski. Oferty można składać do 5 marca.

Źródło - fakt.pl