When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Piorun walnął w Watykan, gdy papież rezygnował!

T
12 lutego 2013, 12:14

W dniu, w którym papież Benedykt XVI ogłosił swoją abdykację, w kopułę Bazylikę św. Piotra uderzył piorun!

Piorun walnął w Watykan, gdy papież rezygnował!

Niezwykły widok uwiecznili fotoreporterzy z całego świata. Gdy na konsystorzu kanonizacyjnym Benedykt XVI ogłosił, że ustąpi 28 lutego, dziekan Kolegium Kardynalskiego, kardynał Angelo Sodano, dając wyraz swemu zaskoczeniu powiedział, że wiadomość ta to „grom z jasnego nieba”. I na konsekwencje tych słów nie trzeba było długo czekać... Nad Watykanem rozpętała się potężna burza. Jeden z piorunów trafił w kopułę Bazyliki św. Piotra.

A Bazylika to jedno z najważniejszych świętych miejsc chrześcijaństwa. Tradycja głosi, że świątynia stoi w miejscu ukrzyżowania i pochówku św. Piotra, uznawanego przez Kościół katolicki za pierwszego papieża. W  podziemiach świątyni znajduję się grób Jana Pawła II.

W miniony poniedziałek, ku zaskoczeniu wszystkich, papież Benedykt XVI ogłosił, że ustąpi 28 lutego z powodu, jak powiedział, braku sił i zaawansowanego wieku. W kwietniu papież skończy 86 lat. Rezygnacja zakończy blisko ośmioletni pontyfikat rozpoczęty 19 kwietnia 2005 roku. Decyzja Benedykta XVI oznacza pierwszą dobrowolną rezygnację papieża od XIII wieku.

Źródło - fakt.pl

Słowa kluczowe: