Piorun walnął w Watykan, gdy papież rezygnował!

T
12 lutego 2013, 12:14

W dniu, w którym papież Benedykt XVI ogłosił swoją abdykację, w kopułę Bazylikę św. Piotra uderzył piorun!

Piorun walnął w Watykan, gdy papież rezygnował!

Niezwykły widok uwiecznili fotoreporterzy z całego świata. Gdy na konsystorzu kanonizacyjnym Benedykt XVI ogłosił, że ustąpi 28 lutego, dziekan Kolegium Kardynalskiego, kardynał Angelo Sodano, dając wyraz swemu zaskoczeniu powiedział, że wiadomość ta to „grom z jasnego nieba”. I na konsekwencje tych słów nie trzeba było długo czekać... Nad Watykanem rozpętała się potężna burza. Jeden z piorunów trafił w kopułę Bazyliki św. Piotra.

A Bazylika to jedno z najważniejszych świętych miejsc chrześcijaństwa. Tradycja głosi, że świątynia stoi w miejscu ukrzyżowania i pochówku św. Piotra, uznawanego przez Kościół katolicki za pierwszego papieża. W  podziemiach świątyni znajduję się grób Jana Pawła II.

W miniony poniedziałek, ku zaskoczeniu wszystkich, papież Benedykt XVI ogłosił, że ustąpi 28 lutego z powodu, jak powiedział, braku sił i zaawansowanego wieku. W kwietniu papież skończy 86 lat. Rezygnacja zakończy blisko ośmioletni pontyfikat rozpoczęty 19 kwietnia 2005 roku. Decyzja Benedykta XVI oznacza pierwszą dobrowolną rezygnację papieża od XIII wieku.

Źródło - fakt.pl

Słowa kluczowe: