When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Wynaleziono eliksir młodości

T
7 lutego 2013, 12:26

Naukowcy z Nowosybirska wynaleźli prawdziwy eliksir młodości. 

Wynaleziono eliksir młodości

Stworzyli oni unikatowy środek, który zmusza mózg człowieka do wytwarzania komórek macierzystych. One z kolei zdolne są do regeneracji chorych organów. Dzięki cudownemu środkowi można być młodym i zdrowym w każdym wieku.

Leczenie komórkami macierzystymi to modny trend. Mogą one pomóc w walce z zawałami, wylewami krwi do mózgu oraz różnymi urazami. W kosmetologii mają one uwolnić od problemu skórnych zmian związanych z wiekiem oraz przywrócić twarzy młodzieńczą świeżość. Problem polega na tym, że istniejąca obecnie metoda wykorzystania komórek macierzystych wiąże się z pewnym niebezpieczeństwem – wyjaśnił w wywiadzie dla Głosu Rosji dyrektor generalny spółki, która stworzyła nowy środek, Andriej Artamonow:

Jak wygląda to obecnie? Pobiera się komórki macierzyste z rdzenia mózgowego, po czym są one rozmnażane i wprowadzane z powrotem do układu krążenia. Są to już rozmnożone poza organizmem komórki. Nie wiadomo, gdzie się one różnicują: mogą trafić zarówno do uszkodzonego organu, jak i do zdrowego. W sercu może na przykład wyrosnąć żebro. W istocie są to już obce dla organizmu komórki.

W Nowosybirsku problem został rozwiązany. Naukowcy stworzyli środek pod kodową nazwą G5. Zmusza on rdzeń mózgowy człowieka do wytwarzania nowych komórek macierzystych, które następnie same znajdują uszkodzony organ i regenerują go. Według specjalisty G5 zapewnia „homing” naprawiających komórek, które nie opuszczają własnego organizmu. Preparat ten należy do nowej klasy preparatów medycyny regeneracyjnej i nie ma na świecie odpowiedników – twierdzi Andriej Artamonow:

Obecnie nie ma takich preparatów. G5 zmusza rdzeń mózgowy do wytwarzania własnych komórek macierzystych, które nie opuszczają organizmu. Z biegiem czasu liczba komórek macierzystych maleje. Z tego powodu organy już się nie regenerują, więc zaczynamy się starzeć. Nowe podejście do medycyny polega na tym, żeby spróbować zmusić organizm do samoregeneracji.

Istnieją metody nakierowane na leczenie objawów: gdy pojawia się ból, bierze się lek przeciwbólowy. O wiele trudniejszą, lecz słuszniejszą drogą jest sięgnięcie po rezerwy ludzkiego organizmu. Jedynie to może „uczynić nas wszystkich młodymi i szczęśliwymi oraz pozwoli nam na przypomnienie sobie, jacy byliśmy w dzieciństwie”.

Wynaleziony w Nowosybirsku preparat pomyślnie przeszedł testy przedkliniczne. Niedługo znacznie się jego kliniczne testowanie. Natomiast za półtora roku G5 ma wszelkie szanse, aby wejść na rynek.

Źródło - http://polish.ruvr.ru

Słowa kluczowe: