When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Idzie powódź?

T
1 lutego 2013, 10:20

Odwilż w pełni. Ulicami w mieście płynie woda, z dachów spada topniejący snieg. W niektórych miejscach poziom rzek przekroczył stan alarmowy.

Idzie powódź?

Masy śniegu i lodu zamieniają się w wodę i wypełniają koryta rzek. Ziemia jest zmarznięta i nie przyjmuje wody. Ta spływa do akwenów a jej poziom podnosi się powoli, ale w kilku miejscach stan wód przekroczył poziom alarmowy. W niektórych miejscach jest nawet o pół metra więcej wody w rzece niż zwykle. Najbardziej niebezpieczne są mniejsze rzeki w górach. Strażacy mają pełne ręce roboty. W miastach i na wsiach wciąż są wzywani do pompowania wody z piwnic i posesji.   

Tymczasem na Bałtyku szaleje sztorm. Na północy Polski gwałtowny wiatr powoduje, że fale wyrzucają na brzeg bryły lodu i powalone drzewa. 

– Do wieczora odnotowaliśmy 34 zdarzenia związane z połamanymi drzewami czy zerwanymi liniami energetycznymi – mówi tvn24.pl dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Gdańsku. - Odnotowano również ponad 30 interwencji wypompowywania wody z zalanych piwnic i budynków – dodał.

Źródło - fakt.pl

Słowa kluczowe: