Żółw przeżył 30 lat zamknięty w składziku.

T
30 stycznia 2013, 10:02

Żółwica Manuela, ulubienica brazylijskiej rodziny Almeida zaginęła 1982 r. Jej właściciele sądzili, że uciekła przez drzwi wejściowe, których nieostrożni robotnicy budowlani zapomnieli zamknąć. Ale w rzeczywistości Manuela była cały czas bliżej niż myśleli.

Żółw przeżył 30 lat zamknięty w składziku.

 

Prawda o losach żółwicy wyszła na jaw niedawno. Po śmierci ojca rodziny Leonela Almeida jego dzieci postanowiły zrobić porządki w pokoju, który służył rodzinie jako składzik na stary sprzęt elektroniczny i inne niepotrzebne przedmioty. Gdy Leandro Almeida wynosił na śmietnik pudło z zepsutym gramofonem, zaczepił go sąsiad.

Leandro zajrzał do kartonu i zobaczył zaginioną przed laty Manuelę. Okazało się, że żółwica przeżyła w graciarni trzy dekady. Jakim cudem nie umarła z głodu? Wszystko dzięki termitom żyjącym w podłodze i niezwykłej odporności Manueli:

Manuela to żółw żabuti. Te gady mogą przetrwać nawet dwa do trzech lat bez jedzenia. W naturze jedzą owoce, liście, martwe zwierzęta, a nawet odchody - tłumaczy weterynarz Jeferson Pires cytowany przez telegraph.co.uk.

Źródło - http://deser.pl

 

Słowa kluczowe: