When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Żółw przeżył 30 lat zamknięty w składziku.

T
30 stycznia 2013, 10:02

Żółwica Manuela, ulubienica brazylijskiej rodziny Almeida zaginęła 1982 r. Jej właściciele sądzili, że uciekła przez drzwi wejściowe, których nieostrożni robotnicy budowlani zapomnieli zamknąć. Ale w rzeczywistości Manuela była cały czas bliżej niż myśleli.

Żółw przeżył 30 lat zamknięty w składziku.

 

Prawda o losach żółwicy wyszła na jaw niedawno. Po śmierci ojca rodziny Leonela Almeida jego dzieci postanowiły zrobić porządki w pokoju, który służył rodzinie jako składzik na stary sprzęt elektroniczny i inne niepotrzebne przedmioty. Gdy Leandro Almeida wynosił na śmietnik pudło z zepsutym gramofonem, zaczepił go sąsiad.

Leandro zajrzał do kartonu i zobaczył zaginioną przed laty Manuelę. Okazało się, że żółwica przeżyła w graciarni trzy dekady. Jakim cudem nie umarła z głodu? Wszystko dzięki termitom żyjącym w podłodze i niezwykłej odporności Manueli:

Manuela to żółw żabuti. Te gady mogą przetrwać nawet dwa do trzech lat bez jedzenia. W naturze jedzą owoce, liście, martwe zwierzęta, a nawet odchody - tłumaczy weterynarz Jeferson Pires cytowany przez telegraph.co.uk.

Źródło - http://deser.pl

 

Słowa kluczowe: