When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Kraków: chodniki skute lodem

T
15 stycznia 2013, 12:02

Ślisko i niebezpiecznie! W całym mieście można natrafić na nieodśnieżone chodniki. Pod cienką warstwą malowniczego śniegu czai się zdradliwy lód. 

Kraków: chodniki skute lodem

Chwila nieuwagi i z połamanymi kończynami możemy znaleźć się w szpitalnym łóżku! Zirytowani piesi narzekają, że władze miasta dbają tylko o chodniki przed Magistratem.

Ślisko i niebezpiecznie! W całym mieście można natrafić na nieodśnieżone chodniki. Pod cienką warstwą malowniczego śniegu czai się zdradliwy lód. Chwila nieuwagi i z połamanymi kończynami możemy znaleźć się w szpitalnym łóżku! Zirytowani piesi narzekają, że władze miasta dbają tylko o chodniki przed Magistratem.

Zima niebezpieczna dla pieszych! Na skutych lodem przejściach i pokrytych wyślizganym śniegiem chodnikach łatwo o wypadek.

Zła sytuacja na chodnikach w całym mieście, m.in. przy ul. Prądnickiej, Konopnickiej i w Śródmieściu. Odśnieżone i posypane są jedynie te przy głównych arteriach komunikacyjnych. Przejścia przy bocznych ulicach nadal pokryte są zdradliwym białym puchem. Pod śniegiem znajduje się cienka warstwa gładkiego jak szkło lodu. Na takiej ślizgawce chwila nieuwagi może się skończyć połamanymi rekami lub nogami.

Zupełnie inaczej jest oczywiście pod Magistratem! Tutaj o porządek przed gmachem UMK dba cała armia sprzątaczy. Chodniki są odśnieżone i posypane. Niestety w wielu innych miejscach w Śródmieściu na pieszych czeka prawdziwy szklanka! Sytuacje pogarszają wieczorne opady marznącego śniegu.

Źródło - fakt.pl

Słowa kluczowe: