When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Poznań: miasto oszczędza na odśnieżaniu

T
11 stycznia 2013, 11:57

Z roku na rok ma zimowe utrzymanie poznańskich ulic urzędnicy przeznaczają coraz mniej pieniędzy. W tym sezonie z budżetu na ten cel ubyły znów 3 mln zł

Poznań: miasto oszczędza na odśnieżaniu

Zeszłej zimy Zarząd Dróg Miejskich dysponował 20 mln zł. Już wtedy mówiło się, że to bardzo mało pieniędzy. Tymczasem tej zimy jest jeszcze gorzej! – Na zimowe utrzymanie dróg z budżetu miasta przeznaczono ok. 17 mln zł. Wprowadzono standardy, które skutkują ograniczeniem ilości środków chemicznych wysypywanych na ulice, co może odczuwalnie wpływać na czas usuwania śliskości na jezdniach – tłumaczy Tomasz Libich z ZDM.

Urzędnicy zapewniają, że liczba pługów i pługoposypywarek gwarantuje zwiększenie czestotliwości usuwania śniegu mechanicznie. Kierowcy jednak zauważają, że ograniczenie środków chemicznych wysypywanych na drogi, bardzo utrudnia jazdę, gdy spadnie śnieg.

Na dodatek drogowcy najpierw odśnieżają najważniejsze drogi, co oczywiście jest zrozumiałe. Dopiero później mają być uprzątane te mniejsze. Tyle że wiele z nich w ogóle nie doczekuje się odśnieżania.

Źródlo - fakt.pl