Wódka uratowała polskie słonie

T
17 grudnia 2012, 10:49

Słonie jednego z polskich cyrków przeżyły chwile grozy. Ciężarówka, którą były transportowane stanęła w płomieniach. Potem, by nie zamarzły podano im wódkę.

Wódka uratowała polskie słonie

Polska grupa cyrkowa wracała z tournee po Japonii. Niestety by dotrzeć do Łodzi, cyrkowcy musieli podróżować przez Rosję. Gdy byli około 200 kilometrów od Omska, przyczepa transportująca słonie stanęła w płomieniach. Ogień wybuchł najprawdopodobniej w skutek zwarcia elektrycznego.

Szybka akcja strażaków uratowała nasze słonice - Jenny i Magdę. Niestety zwierzęta narażone były na rychłą śmierć. Brak ogrzewania w ciężarówce przy temperaturze na zewnątrz -40 st. C niechybnie spowodowałby zamarznięcie słoni.

Na szczęście na ratunek pospieszyli mieszkańcy małej miejscowości Minino w rejonie tatarskim na zachodnim skraju obwodu nowosybirskiego.

Słonice dostały od nich 10 litrów wódki. Zwierzęta wypiły łącznie 10 wiader wody z rozpuszczonym alkoholem - podaje dziennik „Komsomolskaja Prawda”. To uratowało ich życie - skomentował dyrektor omskiego ogrodu zoologicznego Rostisław Szyło.

Źródło - fakt,pl

Słowa kluczowe: