Festiwal Rzeźby Lodowej w Poznaniu

T
5 grudnia 2012, 11:50

W najbliższy weekend, 8 - 9 grudnia 2012r., miasto Poznań po raz 7. organizuje Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej.

Festiwal Rzeźby Lodowej w Poznaniu

Impreza od lat cieszy się niezmiennym powodzeniem i zainteresowaniem publiczności. Zawody są organizowane na poznańskim Starym Rynku, który dodatkowo tworzy charakterystyczny klimat Festiwalu.

 

W Poznaniu pojawią się reprezentacje aż ośmiu krajów: Polski, Francji, Bułgarii, Holandii, USA, Kanady, Rosji, a nawet z Filipin. Zmagania zawodników będzie można śledzić przez cały weekend.

W sobotę, 8 grudnia zostaną rozegrane na Scenie Głównej zawody Speed Ice Carving - najbardziej widowiskowa konkurencja festiwalu. Rywalizujący pojedynczo rzeźbiarze mają kilkadziesiąt minut na odtworzenie konkursowego wzoru. Każdy w identycznej bryle lodu. Najwierniej odtworzony wzór wygrywa. Przyjdź na Stary Rynek i kibicuj najlepszym! Powstałe rzeźby (ok. 40 sztuk) udekorują Stary Rynek.

W niedzielę 9 grudnia na płycie Starego Rynku odbędzie się Konkurs Główny. 12 dwuosobowych zespołów, kilkanaście ton lodu, temat dowolny. Wszystkie reprezentacje mają cały dzień na stworzenie kilkumetrowych rzeźb. Wybór zwycięzcy i wręczenie nagród odbędzie się tradycyjnie już wieczorem drugiego dnia, o godz. 19.00. Projekty nawiązujące do tematu Świąt Bożego Narodzenia będą premiowane dodatkowymi punktami.

Źródło - fakt.pl

 

Słowa kluczowe: