Atak zimy w Krakowie

T
4 grudnia 2012, 12:52

Powrót zimy! Intensywne opady śniegu dały we znaki kierowcom! Wiele głównych ulic Krakowa stanęło w ogromnych korkach.

Atak zimy w Krakowie

 Drogowcy robią co mogą, ale nagły atak zimy zdążył sparaliżować ruch w Krakowie. Zima utrudnia życie kierowcom! Nocne opady śniegu sprawiły, że w wielu częściach miasta ruch stanął w miejscu. Zakorkowane były ul. Nowohucka, Opolska, al. Pokoju oraz al. 29 Listopada. Na zasypane ulice natychmiast wyjechały pługi, solarki i piaskarki.

Jednak w wielu miejscach kierowcy musieli jechać zderzak w zderzak. Spadek temperatury i brzydka pogoda znacznie ograniczyły płynność ruchu. Tymczasem wielu kierowców wciąż nie wymieniło opon na zimowe.

Niebezpiecznie jest też na osiedlach. Wiele spółdzielni mieszkaniowych nie zdążyło odśnieżyć bocznych uliczek i chodników. Problemy związane z zimowym utrzymaniem dróg można zgłaszać pod numery: 12 64 62 361, fax. 12 64 62 360, a także na adres e-mail: zima@mpo.krakow.pl.

– Pierwszy sprzęt wyjechał na ulicę w nocy, gdy zaczęły się opady śniegu. Rankiem na ulicach była przeszło połowa dostępnego sprzętu, solarki, pługi, ciągnik – wyjaśnia Krystyna Paluchowska z MPO.

Źródło - fakt.pl

Słowa kluczowe: