When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Rzadki fenomen na Sri Lance (wideo)

T
19 listopada 2012, 12:32

W prowincjach Sevanagala, Manampitiya i Polonnaruwa z nieba spadł czerwony deszcz. 

Rzadki fenomen na Sri Lance (wideo)

Doszło do tego 14 i 15 listopada, przez ponad 15 minut z nieba padał czerwony deszcz. Według naukowców przyczyna tego zjawiska nie jest jeszcze znana.

Czerwony deszcz wystąpił na Sri Lance po raz pierwszy w historii. Instytut Medical Research Institute pobrał próbki wody opadowej celem dokonania dokładnej analizy. Niezwykłe zjawisko może być związane z dotarciem czerwonego pyłu znad Sahary lub ze wzrostem kwasowości w atmosferze.

Naukowcy zbadali czerwony deszcz i okazało się, że był on z substancji przypominające komórki a raczej protoplasty komórek, ponieważ były pozbawione DNA. Wysunięto wtedy teorię, że mógł to być jakiś meteoryt, który po wejściu w atmosferę eksplodował, po czym pył z niego spadł w formie deszczu. W przypadku wydarzeń ze Sri Lanki mamy do czynienia z opadami, które występowały dzień po dniu i prawdopodobieństwo trafienia specjalnego meteorytu z taką częstotliwością wydaje się być mało prawdopodobne. Pozostaje czekać na wyniki badań MRI.

Żródło - www.ecowars.tv, zmianynaziemi.pl

 

Słowa kluczowe: