When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Nadciąga wielki kataklizm! Uderzy także w Polskę!

T
19 listopada 2012, 11:14

Potężne huragany, wyniszczające susze, epidemia głodu, brak wody pitnej - na to między innymi musimy się przygotować!

Nadciąga wielki kataklizm! Uderzy także w Polskę!

 

Bank Światowy w najnowszym raporcie przewidział, co grozi Polsce i innym krajom. Słyszymy o tym od lat i wciąż wizja zagłady wydaje nam się odległa. Ale jak przekonują naukowcy prognozujący najbliższą przyszłość, groźba globalnego kataklizmu jest już blisko. Do końca tego stulecia średnia temperatura na Ziemi wzrośnie o ok. 4 st. Celsjusza. Konsekwencje będą katastrofalne.

Najnowszy raport Banku Światowego ostrzega, że wszystkie kraje łącznie z Polską, odczują tego skutki – grożą nam poważne niedobory żywności, wzrost poziomu mórz i oceanów, silne huragany i ekstremalne susze. Już przecież mamy do czynienia z niespotykanymi dotąd falami upałów, ogromnymi powodziami czy trąbami powietrznymi, a będzie ich coraz więcej i będą silniejsze.

Bank Światowy zauważa jednocześnie, że wszystko to grozi nam niemal na pewno, jeśli utrzymają obecne tendencje emisji gazów cieplarnianych (głównie CO2).

I przytacza przykład gorącego lata np. w rejonie Grecji czy Włoch, gdzie temperatura lipca wzrośnie o ok. 9 st. C., czyli osiągnie poziom obecnej temperatury na przykład na pustyni libijskiej.

 – Będzie to świat tak różny od tego, w którym żyjemy obecnie, że trudno jest go nawet opisać – przewiduje nowy prezes Banku Światowego. Dorobek "dziesięcioleci rozwoju" może zostać zniweczony – dodaje.

Źródło - fakt.pl