Nadciąga wielki kataklizm! Uderzy także w Polskę!

T
19 listopada 2012, 11:14

Potężne huragany, wyniszczające susze, epidemia głodu, brak wody pitnej - na to między innymi musimy się przygotować!

Nadciąga wielki kataklizm! Uderzy także w Polskę!

 

Bank Światowy w najnowszym raporcie przewidział, co grozi Polsce i innym krajom. Słyszymy o tym od lat i wciąż wizja zagłady wydaje nam się odległa. Ale jak przekonują naukowcy prognozujący najbliższą przyszłość, groźba globalnego kataklizmu jest już blisko. Do końca tego stulecia średnia temperatura na Ziemi wzrośnie o ok. 4 st. Celsjusza. Konsekwencje będą katastrofalne.

Najnowszy raport Banku Światowego ostrzega, że wszystkie kraje łącznie z Polską, odczują tego skutki – grożą nam poważne niedobory żywności, wzrost poziomu mórz i oceanów, silne huragany i ekstremalne susze. Już przecież mamy do czynienia z niespotykanymi dotąd falami upałów, ogromnymi powodziami czy trąbami powietrznymi, a będzie ich coraz więcej i będą silniejsze.

Bank Światowy zauważa jednocześnie, że wszystko to grozi nam niemal na pewno, jeśli utrzymają obecne tendencje emisji gazów cieplarnianych (głównie CO2).

I przytacza przykład gorącego lata np. w rejonie Grecji czy Włoch, gdzie temperatura lipca wzrośnie o ok. 9 st. C., czyli osiągnie poziom obecnej temperatury na przykład na pustyni libijskiej.

 – Będzie to świat tak różny od tego, w którym żyjemy obecnie, że trudno jest go nawet opisać – przewiduje nowy prezes Banku Światowego. Dorobek "dziesięcioleci rozwoju" może zostać zniweczony – dodaje.

Źródło - fakt.pl