When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Wielkie jezioro na drodze w Zabrzu

T
7 listopada 2012, 12:20

Po ulewach przy ul. Ziemskiej w Zabrzu powstało wczoraj gigantyczne rozlewisko. Kierowcy porzucali tonące auta, autobusy nie kursowały. 

Wielkie jezioro na drodze w Zabrzu

Wystarczył jeden dzień deszczów, by ulice w naszym regionie zamieniły się w rozlewiska. Najgorzej było w Zabrzu przy ul. Ziemskiej. Niedrożne studzienki kanalizacyjne przestały odprowadzać wodę i doszło do podtopień. Utrudniony był dojazd do osiedla Młody Górnik oraz zjazd w ul. Ziemską z drogi nr 88. Przez kilka godzin autobusy linii 280 i 111 dojeżdżały tylko do wiaduktu, po czym zawracały. Kilku kierowców, chcąc przejechać przez zalaną drogę, zgubiło tablice rejestracyjne. Innym auta topiły się w rozlewisku. Mieszkańcy okolicznych bloków mają dość powtarzającej się sytuacji, bo ich zdaniem rozlewisko w tym miejscu tworzy się przy każdym większym deszczu. Tymczasem zabrzańscy urzędnicy są innego zdania.

– To newralgiczne miejsce, o które szczególnie dbamy. Na przełomie sierpnia i września wszystkie rowy i studzienki zostały bardzo dokładnie wyczyszczone. Niestety teraz po zdjęciu pokrywy od studzienki okazało się, że w środku są śmieci, jakie należy wyrzucać do kontenerów – mówi Adam Kołatek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu. Operacja osuszania potrwała wczoraj kilka godzin. Prognozy pogody do końca tygodnia nie napawają optymizmem, będzie dużo opadów. Nasze rzeki powoli przekraczają stany alarmowe.

Źródło - fakt.pl

Słowa kluczowe: