When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Kraków: miasto znów stanęło w korkach!

T
30 października 2012, 11:41

Zima zaatakowała ulice! Opady śniegu już zdążyły dać się solidnie we znaki krakowskim kierowcom. 

Kraków: miasto znów stanęło w korkach!

Wiele arterii komunikacyjnych miasta stanęło w gigantycznych korkach. Drogowcy robią co mogą ale pierwszy śnieg tej zim zdążył sparaliżować ruch w Krakowie.

Uwaga kierowcy! Na drogach jest bardzo ślisko i niebezpiecznie! Niedzielne i wczorajsze opady śniegu sprawiły, że w wielu częściach miasta ruch drogowy dosłownie stanął w miejscu! Poważne utrudnienia znajdziemy praktycznie we wszystkich dzielnicach.

Gwałtowny spadek temperatury i opady śniegu sprawiły, że automatycznie zakorkowały się m.in. okolice Ronda Grunwaldzkiego, ul. Opolska i Wielicka. Jezdnie ulic, choć czarne, pokryte są niebezpieczną mieszanką lodu, zmarzniętego śniegu i wody.

Wielu kierowców wciąż nie zmieniła opon na zimowe. Ten fakt nacznie ograniczył płynność ruchu w newralgicznych punktach Krakowa. Wolno jedzie się przez aleje Konopnickiej i Aleje Trzech Wieszczów. Kompletnie korkuje się natomiast ul. Opolska i al. 29 Listopada. W obu kierunkach stoi na nich wielki korek!

Niebezpiecznie jest też na osiedlach. Wiele spółdzielni mieszkaniowych wciąż nie zdążyło posypać oblodzonych osiedlowych uliczek. Najgorsza sytuacja jest rano. Wtedy topniejący w czasie dnia lód zmienia się w niebezpieczną dla opon zmarzlinę.

Urzędnicy zapewniają, że panują nad sytuacją. Monitorują stan pogody i wysyłają sprzęt drogowy do walki z zimą w najbardziej potrzebujące miejsca. Do kierowców apelują jednak o ostrożną i bezpieczna jazdę!

Źródło - fakt.pl

Słowa kluczowe: