Kraków: miasto znów stanęło w korkach!

T
30 października 2012, 11:41

Zima zaatakowała ulice! Opady śniegu już zdążyły dać się solidnie we znaki krakowskim kierowcom. 

Kraków: miasto znów stanęło w korkach!

Wiele arterii komunikacyjnych miasta stanęło w gigantycznych korkach. Drogowcy robią co mogą ale pierwszy śnieg tej zim zdążył sparaliżować ruch w Krakowie.

Uwaga kierowcy! Na drogach jest bardzo ślisko i niebezpiecznie! Niedzielne i wczorajsze opady śniegu sprawiły, że w wielu częściach miasta ruch drogowy dosłownie stanął w miejscu! Poważne utrudnienia znajdziemy praktycznie we wszystkich dzielnicach.

Gwałtowny spadek temperatury i opady śniegu sprawiły, że automatycznie zakorkowały się m.in. okolice Ronda Grunwaldzkiego, ul. Opolska i Wielicka. Jezdnie ulic, choć czarne, pokryte są niebezpieczną mieszanką lodu, zmarzniętego śniegu i wody.

Wielu kierowców wciąż nie zmieniła opon na zimowe. Ten fakt nacznie ograniczył płynność ruchu w newralgicznych punktach Krakowa. Wolno jedzie się przez aleje Konopnickiej i Aleje Trzech Wieszczów. Kompletnie korkuje się natomiast ul. Opolska i al. 29 Listopada. W obu kierunkach stoi na nich wielki korek!

Niebezpiecznie jest też na osiedlach. Wiele spółdzielni mieszkaniowych wciąż nie zdążyło posypać oblodzonych osiedlowych uliczek. Najgorsza sytuacja jest rano. Wtedy topniejący w czasie dnia lód zmienia się w niebezpieczną dla opon zmarzlinę.

Urzędnicy zapewniają, że panują nad sytuacją. Monitorują stan pogody i wysyłają sprzęt drogowy do walki z zimą w najbardziej potrzebujące miejsca. Do kierowców apelują jednak o ostrożną i bezpieczna jazdę!

Źródło - fakt.pl

Słowa kluczowe: