When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Gęsta mgła sparaliżowała polskie lotniska

T
22 października 2012, 11:39

Warszawskie lotnisko Okęcie z powodu mgły do godz. 10.00 nie przyjmowało i nie odprawiało samolotów.

Gęsta mgła sparaliżowała polskie lotniska

Pasażerowie muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami. Z powodu mgły prezydent Komorowski nie odleciał w niedzielę wieczorem do Katowic!

Warszawskie lotnisko nie odprawiało, ani nie przyjmowało samolotów od niedzielnego wieczora. Wszystkiemu winna jest gęsta mgła, która spowodowała odwołanie zapowiedzianej na poniedziałek wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego na Śląsku i na Opolszczyźnie, bo samolot z prezydentem nie mógł w niedzielę wieczorem wystartować z Warszawy.

Widzialność wynosiła 500 m. Lotnisko było zamknięte, ale liczono, że w każdej chwili sytuacja może się zmienić na lepsze. Samoloty lądujące są przekierowywano na inne lotniska, starty były wstrzymane. Około godz. 10.00 sytuacja się poprawiła.

Lotnisko Chopina prosi pasażerów, aby przed wyruszeniem na Okęcie potwierdzili status lotu w internecie, czy specjalnej infolinii.

Utrudnienia dotyczą także lotniska w Modlinie. Rano, z powodu mgły, nie odleciał stamtąd żaden samolot. Z opóżnieniem startują samoloty z Poznania i Wrocławia, Bez zakłóceń za to działa lotnisko w Gdańsku.

Źródło - gakt.pl

Słowa kluczowe: