When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Alarm na Pomorzu! Puma poluje na ludzi!

T
10 października 2012, 11:39

W okolicy Gościna grasuje czarna puma! Widziało ją kilku mieszkańców, a burmistrz wydał oficjalne ostrzeżenie o groźnej pumie. 

Alarm na Pomorzu! Puma poluje na ludzi!

To nie są żarty. Skąd wzięła się czarna puma na terenie gminy Gościno? Nikt tego nie wie. Ale Marian Sieradzki, burmistrz Gościna, apeluje do mieszkańców, aby uważali na groźnego drapieżnika, który grasuje w okolicznych lasach pod miastem. Plakaty ostrzegające przed zwierzęciem zostaną wywieszone we wszystkich sołectwach w gminie. 

– Teraz, gdy napływa do mnie coraz więcej doniesień od mieszkańców o wielkim kocie, który bytuje na terenach naszej gminy, chcemy ostrzec mieszkańców przed spotkanie z tym niebezpiecznym zwierzęciem – komentuje sprawę czarnej pumy burmistrz. 

Pierwsze doniesienia o tym, że ludzie widzieli olbrzymiego kota pojawiły się już 18 września, ale gdy myśliwi z Koła Łowieckiego „Świt” przeszukali razem z psami podejrzany teren i nic nie znaleźli, obawy nieco się zmniejszyły. Teraz, gdy doniesień jest coraz więcej, i mówią to osoby całkowicie wiarygodne, wątpliwości już nie ma. – Mamy do czynienia prawdopodobnie z czarną pumą – mówi burmistrz Sieradzki. – W najbliższym czasie zbierze się u nas w gminie sztab kryzysowy i będziemy radzić jak rozwiązać problem.

Jedna z ostatnich osób, która widziała pumę był pan Jan Fidos (49 l.), przedsiębiorca z Ząbrowa pod Gościnem. – Wracałem samochodem do domu było już ciemno, gdy przy drodze najpierw zobaczyłem świecące oczy w ciemności, a następnie w światłach samochodu wyłonił się idący wzdłuż drogi duży wysoki na około 1,2 metra czarny kot – relacjonuje swoje nocne spotkanie pan Jan.

Źródło - fakt.pl

Słowa kluczowe: